افزایش ۷ درصدی مصرف برق مشهدی‌ها نسبت به سال گذشته

  • ۵ ماه قبل
  • 0

سخنگوی صنعت برق خراسان گفت: میانگین مصرف انرژی برق در پاییز امسال در مشهد نسبت به سال گذشته به طور کلی رشد هفت درصدی داشته است.

حسن حشمتی اظهار کرد: در تابستان سال جاری نیز در مشهد مصرف برق رشد ۱۶ تا ۱۸ درصدی را پشت سر گذاشت که دلیل آن بیماری کرونا، استخراج رمزارزها، گرمای زودرس و افزایش دمای هوا بود.

سخنگوی صنعت برق خراسان درباره دلایل افزایش مصرف برق در پاییز امسال نیز عنوان کرد: سرد شدن هوا موجب شد مصرف برق به دلیل وارد شدن سیستم‌های گرمایشی به مدار افزایش پیدا کند.

حشمتی درباره دستگاه‌های استخراج رمزارز کشف شده در در استان گفت: در ۹ ماه ابتدایی سال جاری حدود ۱۰ هزار دستگاه ماینر در استان کشف شد که مصرف برق این دستگاه‌ها حدود ۲۵ تا ۳۰ مگاوات برآورد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای فعال ماندن یک دستگاه استخراج کننده رمزارز استمرار جریان برق موضوعی حیاتی است، گفت: یکی از دلایلی که شهر مشهد مورد توجه بسیاری از دارندگان دستگاه‌های استخراج رمزارز قرار گرفت، این بود که شبکه برق مشهد از پایداری بالایی برخوردار است.

سخنگوی صنعت برق خراسان درباره برنامه‌های موجود برای تامین برق پایدار در مشهد در پیک‌های برق پیش رو بیان کرد: شرایط گازرسانی به نیروگاه‌های استان در پاییز سال جاری بسیار مطلوب بوده و نیروگاه‌ها ذخیره سوخت مایع کافی در اختیار دارند. البته باز هم پایداری این وضعیت تا ۲ ماه آینده به سرمای هوا بستگی دارد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون برنامه‌های وزارت نیرو در تمام استان‌ها در زمینه تامین برق پایدار به سیاق گذشته در حال اجراست. وزارت نیرو به طور جدی در حال پیگیری احداث نیروگاه‌های جدید در کل کشور از طریق سرمایه‌گذاری در این بخش است. همچنین توسعه جریان اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی برای مصرف بهینه مشترکان برق چه از طریق تغییر تعرفه‌ها و چه از طریق فعالیت‌های فرهنگی در دستور کار جدی وزارت نیرو قرار گرفته است.

حشمتی افزود: برنامه‌های نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه نیروگاه‌ها از ابتدای پاییز در حال اجراست و در دستور کار قرار دارد. علاوه بر این یک همکاری دوجانبه برای مدیریت مصرف برق میان صنعت برق با بخش‌های کشاورزی و صنعت جهت نصب کنتورهای هوشمند برای مشترکان پرمصرف در حال انجام است.
منبع: ایسنا

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه