قاچاقچیان مواد پشت پرده باندهای سرقت!

  • ۱ سال قبل
  • 0

در عملیات ضربتی و گسترده پلیس مشهد، قاچاقچیانی دستگیر شدند که مواد مخدر صنعتی را با لوازم سرقتی مبادله می کردند و به این ترتیب به هدایت باندهای سرقت می پرداختند.
به دنبال اجرای مرحله دیگری از طرح ارتقای امنیت اجتماعی، ماموران کلانتری شهرک ناجای مشهد نیز عملیات گسترده و ضربتی را برای مبارزه با سارقان و قاچاقچیان آغاز کردند. آنان در اولین مرحله از این عملیات به سرپرستی مستقیم سرهنگ محمد فیاضی (رئیس کلانتری شهرک ناجا) به رصدهای اطلاعاتی پرداختند و با همکاری بسیج منطقه و همچنین به کارگیری منابع و مخبران محلی، قاچاقچیان و سارقان را به طور نامحسوس زیرنظر گرفتند. پس از شناسایی پاتوق های سارقان و فروشندگان مواد مخدر در قلعه وکیل آباد و شهرک صابر، مراتب به قاضی دکتر اسماعیل رحمانی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) گزارش شد و به این ترتیب با کسب مجوزهای قضایی، مقدمات اجرای گسترده عملیات فراهم آمد. بنابراین گروه ویژه ای از افسران ورزیده تجسس کلانتری ماموریت یافتند تا به فعالیت های سارقان و قاچاقچیان پایان بدهند که موجب نارضایتی شهروندان شده اند و مردم خواستار برخورد جدی پلیس و دستگاه قضایی با عاملان ایجاد ناامنی در جامعه هستند. این گزارش حاکی است، بیست و نهم بهمن این عملیات با دستور سردار محمدکاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) و با آمادگی کامل نیروهای عملیاتی آغاز شد. آنان ابتدا به سراغ ساختمان سه طبقه ای در بولوار وکیل آباد رفتند که با استفاده از لوله پلیکا و نخی که داخل آن قرار داشت مواد مخدر را به دست معتادان می رساند و پول ها را از درون لوله بالا می کشید! وقتی قاچاقچیان متوجه حضور ماموران شدند تلاش کردند از پشت بام بگریزند اما عملیات طوری هماهنگ شده بود که همه راه های گریز بسته بود به همین دلیل یکی از سوداگران مرگ خود را از طبقه دوم ساختمان پایین انداخت تا از چنگ پلیس بگریزد اما دست و پایش صدمه دید و راهی بیمارستان شد.
در همین حال ماموران به بازرسی ساختمان پرداختند و نه تنها حدود ۶۰ گرم مواد مخدر صنعتی کشف کردند بلکه مشخص شد که یک خودروی پراید در حیاط این منزل اوراق شده و درهای کاپوت و بخش هایی از اسکلت پراید باقی مانده است. بررسی های مقدماتی فرضیه پلیس را تایید کرد که قاچاقچیان، لوازم سرقتی را با مواد مخدر صنعتی مبادله می کنند!
بنا بر این گزارش، با دستگیری سه متهم در این ساختمان سه طبقه، ادامه عملیات به شهرک صابر مشهد کشید و ماموران کارآزموده تجسس با نظارت رئیس کلانتری، مردی را دستگیر کردند که اعضای باندهای سرقت را شناسایی می کرد و آنان را برای فروش لوازم سرقتی به مخفیگاه یکی از قاچاقچیان مواد می کشاند. بنابراین پاتوق مذکور نیز مورد بازرسی قرار گرفت و مقادیر زیادی لوازم سرقتی و گوشی های تلفن همراه درحالی کشف شد که برخی گوشی ها درون خروجی دودکش بخاری جاسازی شده بود.
از سوی دیگر با کشف مقادیری مواد مخدر صنعتی از نوع شیشه، مشخص شد که این متهم نیز علاوه بر فروش مواد مخدر در زمینه خرید لوازم سرقتی از سارقان نیز نقش دارد و در قبال فروش مواد مخدر انواع کالاهای سرقتی را از دزدان خریداری می کند تا آن ها به سرقت بیشتر لوازم از مردم ترغیب شوند. در این عملیات نیز دو برادر به همراه یکی دیگر از همدستانشان دستگیر و به مقر انتظامی هدایت شدند و به این ترتیب عملیات ارتقای امنیت اجتماعی به بخش دیگری از شهرک صابر کشید. گزارش خراسان حاکی است ماموران انتظامی در ادامه این عملیات گسترده، وارد مخفیگاه یکی از اتباع خارجی شدند که انباری از لوازم سرقتی ایجاد کرده بود. در بازرسی از مخفیگاه این مالخر نیز تعداد زیادی گوشی های تلفن همراه کشف شد که استعلام از سامانه همتا نشان داد بسیاری از گوشی ها سابقه ثبت دارند!
با دستگیری این فرد که مدعی است گوشی ها را از اعضای باندهای سرقت خریده است، تلاش شبانه روزی نیروهای انتظامی با دستورات ویژه قاضی دکتر رحمانی برای ریشه یابی این پرونده ها آغاز شده است. بررسی های پلیس که زیرنظر سرهنگ صارمی ساداتی (رئیس پلیس مشهد) ادامه دارد، نشان می دهد که بسیاری از قاچاقچیان با خرید لوازم سرقتی در قبال فروش مواد مخدر، باندهای سرقت را هدایت می کنند که باید برخوردی قاطع با عاملان این گونه جرایم صورت گیرد.
منبع: خراسان

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه