افزایش ۲۰ درصدی سرقت کابل‌های مخابراتی در خراسان رضوی

  • ۲ ماه قبل
  • 0

مدیر مخابرات منطقه خراسان رضوی گفت: افزایش سرقت کابل‌ها و تجهیزات مخابرات متاسفانه به معضلی بسیار مهم برای شرکت مخابرات تبدیل شده است. طی یک سال گذشته سرقت کابل‌های و تجهیزات مخابراتی در استان ۲۰ درصد افزایش داشته است.

حسن اروجی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص سرقت کابل‌های مخابراتی در استان اظهار کرد: میزان سرقت تجهیزات و کابل‌های مخابراتی در نقاط مختلف استان اعداد و ارقام مختلفی دارد. در راستای جلوگیری از سرقت تجهیزات و کابل‌های مخابراتی جلسات متعددی با مجموعه نیروی انتظامی و قوه قضائیه استان برگزار شده است. با تلاش عوامل نیروی انتظامی و همچنین حراست مخابرات و پیگیری‌های انجام شده، تعدادی از سارقین کابل‌های مخابراتی شناسایی و دستگیر شده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین تدابیر انجام شده مخابرات استان برای جلوگیری از این سرقت‌ها شامل ایمن‌سازی بخشی از شبکه و به‌ کارگیری تجهیزات جایگزین از جمله فیبر نوری و رادیو در مجتمع‌های مرتفع و شهرک‌های جدید و روستاها است.

مدیر مخابرات منطقه خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در مواقعی که کابل‌های تلفن سرقت می‌شود، مشترکین محترم باید نسبت به ثبت خرابی تلفن خود در سامانه ۲۰۱۱۷ اقدام کنند تا نیروی‌های فنی مخابرات به محل مراجعه و نسبت به رفع ایراد اقدامات لازم را انجام دهند.

اروجی در خصوص مدت زمان رسیدگی به این مساله تصریح کرد: شرکت مخابرات استان متعهد به برقراری ارتباط شهروندان محترم در اسرع وقت بوده و تمامی تلاش خود را برای رفع مشکل مشترکین دراین  زمینه به کار می‌گیرد تا ارتباط آن‌ها برقرار گردد.

وی افزود: نکته قابل توجه نسبت در مورد سرقت تجهیزات و کابل‌های مخابراتی، هوشمندی و حساسیت شهروندان نسبت به این موضوع است. شهروندان محترم در جریان باشند تمامی عوامل فنی مخابرات دارای لباس متحد الشکل و کارت شناسایی معتبر هستند. چنانچه گاهی اوقات موارد مشکوکی را ملاحظه می‌کنند، فورا با ۱۱۰ تماس گرفته و موضوع را اعلام کنند.

اروجی خاطرنشان کرد: توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی در استان با توجه به منابعی که در اختیار دارد، قطعا از وظایف مخابرات است، اما نگهداری از زیرساخت‌های مخابراتی یک وظیفه ملی است که همه باید در این راستا حداکثر تلاش را انجام دهیم. در خصوص نظارت بر انجام وظایف اپراتورها، سازمان تنظیم مقررات رادیویی وظیفه نظارت دارد.

منبع :ایسنا

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه