رسیدگی ویژه به پرونده «شیاطین شبگرد»

  • ۴ سال قبل
  • 0

پرونده متهمان معروف به «شیاطین شبگرد» که با جعل عنوان مامور انتظامی و با شگرد مسافرکشی، دختران و زنان را در مشهد می ربودند و به آزار و اذیت آنان می پرداختند، به صورت ویژه و خارج از نوبت در دادگاه کیفری یک خراسان رضوی رسیدگی می شود.
رئیس شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی که رسیدگی به این پرونده حساس را به عهده گرفته است، پنج شنبه گذشته و در پی انتشار خبر دستگیری «شیاطین شبگرد» در گفت وگویی اختصاصی به خراسان گفت: به دنبال تشکیل اولین پرونده آزار و اذیت دختری جوان توسط پرایدسواران ناشناس، بلافاصله قاضی غلامعلی صادقی (رئیس کل دادگستری خراسان رضوی) وارد عمل شد و دستورات ویژه ای را برای پیگیری سریع این پرونده صادر کرد. قاضی جواد شاکری افزود: با توجه به اهمیت موضوع و تاکید رئیس کل دادگستری خراسان رضوی، رسیدگی ویژه به این پرونده در دستور کار قرار گرفت تا این که با همت و تلاش شبانه روزی کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی، دو متهم این پرونده در کمتر از یک ماه دستگیر و به پنجه عدالت سپرده شدند.
قاضی پرونده معروف به «شیاطین شبگرد» ضمن قدردانی از نظارت مستقیم و تدابیر فرمانده انتظامی خراسان رضوی برای دستگیری متهمان این پرونده حساس گفت: متهمان تاکنون به چند مورد آزار و اذیت دختران و زنان جوان اعتراف کرده اند و بررسی ها و تحقیقات تخصصی توسط گروه ورزیده ای از کارآگاهان پلیس آگاهی در این باره همچنان ادامه دارد.
قاضی جواد شاکری به دلیل محرمانه بودن محتویات پرونده از ارائه اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرد اما افزود: با توجه به حساسیت مردم مومن و تاکید مقامات قضایی استان، این پرونده به طور ویژه و خارج از نوبت در حال رسیدگی است و متهمان با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده اند.
در همین حال فرمانده انتظامی خراسان رضوی نیز که پس از دریافت اولین گزارش انتظامی درباره ماجرای «شیاطین شبگرد» دستورات ویژه ای را به سلسله مراتب فرماندهی ابلاغ کرده بود، گفت: پلیس نسبت به جرایمی که عفت عمومی را جریحه دار می کند، حساس است و همه توان خود را برای کشف جرم به کار می گیرد.
سردار محمد کاظم تقوی با بیان این که اقدام و عمل متهمان معروف به «شیاطین شبگرد» درباره سوء استفاده از عناوین انتظامی با استفاده از نرم افزارهای اینترنتی، جرم است و موجب خدشه به عملکرد خادمان مردم در نیروی انتظامی می شود، خاطرنشان کرد: اداره حقوقی نیروی انتظامی خراسان رضوی نیز به عنوان شاکی پرونده، این ماجرا را به طور جدی پیگیری می کند چرا که این گونه رفتارهای مجرمانه به اعتماد عمومی مردم صدمه می زند.
مقام ارشد انتظامی خراسان رضوی همچنین با تاکید بر این که همه نیروهای انتظامی دارای کارت شناسایی هستند و شهروندان در صورت نیاز باید از آنان کارت شناسایی تقاضا کنند، افزود: شهروندان اطمینان داشته باشند که هیچ یک از نیروهای انتظامی در خراسان رضوی، حق ندارند از ارائه کارت شناسایی خودداری کنند بنابراین در صورتی که به مواردی مشکوک شدند بلافاصله با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند و ماجرا را اطلاع دهند تا در دام شیادان و مجرمان حرفه ای گرفتار نشوند.
سردار سرتیپ دوم محمد کاظم تقوی درباره جزئیات پرونده معروف به «شیاطین شبگرد» نیز گفت: به دلیل این که بسیاری از قربانیان این گونه پرونده ها به خاطر مسائل حیثیتی طرح شکایت نمی کنند، رسیدگی به آن در مرحله عملیاتی و پلیسی برای شناسایی مجرمان با دشواری هایی روبه رو می شود اما در عین حال، این گونه جرایم از حساسیت خاصی برخوردار است و حافظان امنیت با اولین گزارش به طور جدی وارد عمل می شوند.
رئیس پلیس خراسان رضوی ادامه داد: با این حال، متهمان پرونده مذکور در کمتر از یک ماه به دام افتادند و برخی قربانیان آنان نیز در اثنای تحقیقات اطلاعاتی و محرمانه شناسایی شدند.
وی با تاکید بر این که هویت همه شاکیان به طور محرمانه در پرونده باقی می ماند و حتی نزدیک ترین افراد خانواده آنان نیز مطلع نخواهند شد، به شاکیانی که تاکنون شکایتی را مطرح نکرده اند، توصیه کرد: برای شناسایی متهمان و اعلام شکایت از آنان به اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی مراجعه کنند و یقین بدانند که به هیچ وجه هویت و اسامی آنان فاش نمی شود.
سردار تقوی با تقدیر از تلاش شبانه روزی کارآگاهان پلیس آگاهی و حمایت های قضایی برای دستگیری متهمان، خاطرنشان کرد: تحقیقات نیروهای اداره جنایی پلیس آگاهی برای ریشه یابی جرایم احتمالی دیگر متهمان این پرونده همچنان ادامه دارد.
منبع: روزنامه خراسان

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *