قیمت ماکارونی در بازار خراسان رضوی کنترل می شود

  • ۱ سال قبل
  • 0

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: قیمت ماکارونی در بازار این استان به ویژه طی ماه مبارک رمضان کنترل می شود.

علی غفوری مقدم روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه افزایش قیمت ماکارونی به دلیل افزایش قیمت گندم مصرفی حوزه صنفی و صنعتی بوده است افزود: طی هماهنگی با واحدهای تولیدی ماکارونی در این استان واحدهایی که موجودی آرد آنها مربوط به قبل از افزایش قیمت است، ماکارونی تولیدی خود را به قیمت قبل در اختیار شبکه توزیع قرار خواهند داد.

وی اظهار داشت: به زودی ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار بسته ماکارونی ۷۰۰ گرمی از واحدهای تولیدی دریافت و با قیمت قبل در اختیار شبکه توزیع قرار می گیرد.

وی گفت: از آنجا که قیمت گندم توسط شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران افزایش یافته است به تبع آن قیمت آرد نیز افزایش می یابد اما این افزایش قیمت در نانوایی های یارانه ای و آزادپز به سبب نوع آردی که از شرکت غله دریافت می کنند، اعمال نمی شود و نان با همان نرخ قبلی عرضه خواهد شد.

غفوری مقدم افزود: برای تنظیم بازار ماه رمضان در خراسان رضوی کارگروه تنظیم بازار استان ۱۲ هزار تن شکر سهمیه ای به قیمت مصوب به صورت هزار و ۶۰۰ تن برای مصرف خانوار و ۱۰ هزار و ۴۰۰ تن برای مصرف صنوف اختصاص داد.

وی اظهار داشت: از این میزان شکر ۲ هزار و ۳۰۰ تن در شهرستان ها، ۲ هزار و ۲۵۰ تن بین سه اتحادیه صنف نبات و آبنبات، صنف قنادان و صنف آبمیوه فروشان و پنج هزار و ۶۰۰ تن نیز بین واحدهای صنعتی استان توزیع می شود.

وی گفت: باقیمانده شکر سهمیه ای نیز در اختیار واحدهای قندریزی استان قرار می گیرد تا قند را به قیمت مصوب در بازار توزیع کنند.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: شرکت غله ۲ هزار و ۲۰۰ تن برنج هندی در اختیار شبکه توزیع استان قرار می دهد که قیمت تحویل آن در محل انبار کیلویی ۷۰ هزار ریال است و در بخش توزیع، قیمت نهایی آن برای مصرف کننده تعیین می شود.

وی اظهار داشت: هم اکنون مشکلی برای تامین گوشت قرمز در خراسان رضوی وجود ندارد و تلاش شده است سهمیه ویژه ای از گوشت قرمز با قیمت متعادل برای ماه رمضان در استان توزیع شود.

وی گفت: قیمت گوشت گرم مرغ نیز در بازار استان متعادل است اما در صورت تغییر قیمت آن در ماه رمضان مکانیزم هایی برای کنترل قیمت آن لحاظ می شود.

غفوری مقدم افزود: نمایشگاه عرضه مستقیم کالا ویژه ماه رمضان با عنوان ‘ضیافت’ امسال در این استان برگزار نمی شود.

منبع: ایرنا

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *