گفت‌وگو و اقناع سیاست استان در برخورد با اعتراضات مردمی است

  • ۵ سال قبل
  • 0

استاندار خراسان رضوی گفت: گفت‌وگو و اقناع سیاست استان در برخورد با اعتراضات مردمی است و تا زمانی که در تجمعات و اعتراضات تعرض فیزیکی رخ ندهد، همین سیاست را دنبال خواهیم کرد.

علیرضا رزم حسینی در دیدار فرمانده و معاونان انتظامی استان که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: در اعتراضات مردمی سیاست ما پیشبرد گفتمان اقناع است اما در صورت بروز تعرض فیزیکی، نیروی انتظامی باید به وظیفه ذاتی خود عمل کند.

وی افزود: متاسفانه به دلیل عملکردهای نادرست در برخی از حوزه ها، گاهی اوقات اعتراض های مردمی شکل می گیرد که تجربه های گذشته نشان می دهد سیاست اقناع و گفت‌وگو همواره موثر واقع شده است.

رزم حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز در جامعه بشری هر روز نقش امنیت پررنگ تر می شود، اظهار کرد: طبق بررسی های کارشناسی اگر در حوزه اقتصادی و فرهنگی فعالیت چشمگیری انجام شود، بسیاری از آمارها در حوزه انتظامی کاهش پیدا می کند.

وی با تقدیر از تلاش های نیروی انتظامی در ایام تعطیلات نوروز ۹۸، عملکرد فرماندهی انتظامی خراسان رضوی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: استان خراسان رضوی شایسته فرماندهی مقتدر و متین همچون سردار تقوی است و بنده از خدمات ارزشمند ایشان و نیروی انتظامی قدردانی می کنم.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی هم در این دیدار گزارشی از عملکرد پلیس در ایام تعطیلات نوروز ۹۸ ارائه کرد و گفت: همکاران ما در تعطیلات نوروز حتی چند ساعت هم به مرخصی نرفتند و تمام تلاش خود را برای برقراری نظم و امنیت در استان به کار گرفتند.

سردار محمدکاظم تقوی افزود: در قالب طرح نوروزی پلیس، از تاریخ ۲۹ اسفند سال ۹۷ تا ۱۶ فروردین امسال، ضمن راه اندازی ۱۱۳ ایستگاه نوروزی، ۱۹۸۷ گشت خودرویی اعم از انتظامی و راهنمایی رانندگی در ماموریت های مختلف به کار گرفتند.

وی همچنین از افزایش ۱۸ درصدی افزایش کشف جرایم در سال ۹۷ نسبت به سال قبل آن خبر داد و گفت: در سال گذشته، با تقویت کنترل های جاده ای، با کاهش ۲ درصدی فوتی های تصادفات رانندگی مواجه شدیم.

استاندار خراسان رضوی در پایان این دیدار، با اهدای لوح یادبود از تلاش های فرمانده و معاونین انتظامی استان برای برقراری نظم و امنیت عمومی در تعطیلات نوروز ۹۸ تقدیر کرد.

منبع: اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *