افزایش ۹.۸ درصدی پرداخت تسهیلات بانکی در خراسان رضوی

  • ۳ ماه قبل
  • 0

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه حدود ۸۶۵ هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال تسهیلات در بخش‌های مختلف پرداخت شده که این مبلغ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹.۸ درصد افزایش یافته است.

حمید صفایی‌نیکو در خصوص تسهیلات پرداخت‌شده شبکه بانکی استان طی نیمه نخست سال جاری اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه حدود ۸۶۵ هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال تسهیلات در بخش‌های کشاورزی، صنعت و معدن، مسکن و ساختمان، بازرگانی و خدمات، صادرات، قرض‌الحسنه و… پرداخت شده است.

وی افزود: میزان تسهیلات پرداختی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹.۸ درصد افزایش یافته است.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی با اشاره به میزان سپرده‌گذاری در بانک‌های استان تصریح کرد: مجموع سپرده‌های بانکی استان در شش ماهه نخست سال جاری ۳۰۴ هزار و ۶۲۵ میلیارد تومان بوده که این میزان در مقایسه با سال گذشته ۴.۱ درصد افزایش پیدا کرده است. همچنین سهم منابع مالی خراسان رضوی از کل منابع کشور در سال گذشته ۴.۲ درصد و در سال جاری ۴.۱ درصد بوده است.

صفایی‌نیکو ضمن اشاره به میزان تغییر مصارف و منابع بانک‌های خراسان رضوی خاطرنشان کرد: میزان منابع بانک‌های استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۸۵ هزار و ۷۶۶ میلیارد ریال و میزان مصارف نیز ۲۲۶ هزار و ۹۷۲ میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی با اشاره به کاهش ۱۱۸ هزار میلیارد ریالی جذب منابع بانک‌های استان طی سال جاری عنوان کرد: میزان جذب منابع بانکی خراسان رضوی در شش ماهه نخست سال گذشته ۳۸۹ هزار و ۱۴۵ میلیارد ریال بوده که این رقم در مدت مشابه سال جاری به ۲۷۰ هزار و ۹۰۳ میلیارد ریال کاهش پیدا کرده است‌.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی درباره هدف‌گذاری استان برای پرداخت وام ازدواج تا پایان سال جاری تصریح کرد: بودجه ابلاغی به خراسان رضوی در سال ۱۴۰۲، ۶۸ هزار و ۸۲۵ میلیارد ریال بوده که از این میزان تاکنون ۶۴ هزار و ۸۷۴ میلیارد ریال آن پرداخت شده است./ایسنا

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *