تدوین ۷ موافقت‌نامه تملک دارایی‌های سرمایه‌ای با ارزش بیش از ۳۶۰ میلیارد تومان

  • ۲ ماه قبل
  • 0

مدیرکل هماهنگی دستگاه‌های اجرایی شهرداری مشهد از تدوین ۷ موافقت‌نامه طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به مبلغ ۳ هزار و۶۱۰ میلیارد ریال در حوزه مدیریت شهری خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری مشهدمقدس، علی قناویزچی در این باره گفت: یکی از روش‌های تامین مالی هزینه‌های روز افزون شهرداری‌ها استفاده از تباصر بودجه کل کشور جهت تنظیم و مبادله موافقت‌نامه‌های طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای است، لذا با پیگیری اداره کل هماهنگی دستگاه‌های اجرایی، معاونت برنامه‌ریزی و حوزه‌های اجرایی مسئول، ۷ موافقت‌نامه طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای مبادله شده که ۳ موافقت‌نامه دیگر نیز در مراحل پایانی اخذ نتیجه است.

 

وی با بیان اینکه قانون بودجه کل کشور به عنوان برنامه مالی یک ساله دولت، حاوی پیش‌بینی درآمدها و سایر منابع تأمین اعتبار و برآورد هزینه‌هایی برای انجام عملیات منجر به تحقق سیاست‌ها و اهداف دولت است، افزود: با عنایت به ظرفیت‌های موجود در قانون بودجه ۱۴۰۱ و در راستای تسهیل و کمک به مدیریت شهری، اداره کل هماهنگی دستگاه‌های اجرایی شهرداری مشهد از ابتدای سال با بهره‌گیری از توانایی‌های کارشناسان خبره و توانمند و همکاری دیگر حوزه‌های شهرداری مشهد مقدس نسبت به شناسایی ظرفیت‌های موجود در قانون اقدام کرده که تنظیم این ۷ موافقت‌نامه از جمله نتایج آن به شمار می‌رود.

 

مدیرکل هماهنگی دستگاه‌های اجرایی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: موافقت‌نامه‌ها پس از درج در قانون بودجه و ابلاغ اعتبار مصوب توسط سازمان برنامه و بودجه کشور، جهت تنظیم و مبادله موافقت‌نامه و ابلاغ و صدور تخصیص، نیازمند پیگیری مداوم توسط مدیریت بودجه برای معاونت‌ها یا مراکز است.

 

قناویزچی یادآور شد: در تنظیم موافقت‌نامه‌ها، از نظرات کارشناسی نخبگان مدیریت شهری در حوزه‌های مربوط به بودجه بازآفرینی شهری، عمران، ترافیک، خدمات شهری، تامین مالی، وصول مطالبات و… بهره گرفته شده است.

 

وی ابراز امیدواری کرد: با پیگیری مجدانه در حال انجام کارشناسان حوزه‌های مسئول، ۳ موافقت‌نامه مربوط به «تجهیزات آتش‌نشانی و اطفای حریق»، «یارانه‌های بلیت اتوبوسرانی» و «قطار شهری» تا پایان سال به نتیجه برسد و شهرداری مشهدمقدس در تسریع و تسهیل خدمات‌رسانی به مجاوران و زائران امام رضا(ع) گام موثر دیگری بردارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه