باند «دماغ گلابی» زیر رگبار گلوله های پلیس!

  • ۱ سال قبل
  • 0

– اعضای باند حرفه ای معروف به «دماغ گلابی» که شبانه خودروهای پارک شده را از مقابل منازل مردم می‌ربودند در حالی با تعقیب و گریز طولانی به دام افتادند که پلیس بیش از ۲۵ گلوله برای دستگیری آنان شلیک کرد.به گزارش اختصاصی روزنامه خراسان، هنوز آسمان دیروز مشهد از پیله تاریکی شب بیرون نیامده بود که مردی هراسان با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و در حالی که صدایش می لرزید به نیروهای انتظامی گفت: همه سرمایه ام یک پراید مدل پایین بود که دزدان آن را از مقابل منزلم در خیابان طبرسی شمالی ۱۴ ربودند. با گزارش این سرقت به نیروهای کلانتری طبرسی شمالی مشهد، بلافاصله عوامل گشت انتظامی آژیرکشان به طرف محل وقوع سرقت عزیمت کردند. مال‌باخته که با حضور سریع پلیس قوت قلب یافته بود، سراسیمه درون خودروی گشت نشست و با بیان این که پرایدش را به ردیاب مخفی مجهز کرده است، از نیروهای انتظامی خواست، خودرواش را به او بازگردانند!
گزارش روزنامه خراسان حاکی است، این گونه بود که عملیات ردزنی خودروی پراید نقره ای در تاریکی شب آغاز شد و نیروهای انتظامی به طرف طبرسی شمالی ۲۸ حرکت کردند جایی که سیگنال های ردیاب خودروی سرقتی به نمایش درآمده بود. چند دقیقه بعد پراید نقره ای در مقابل دیدگان پلیس قرار گرفت اما افسران کارآزموده گشت انتظامی چراغ گردان را خاموش کردند تا با تعقیب خودرو به مخفیگاه دزدان دسترسی یابند چرا که احتمال داشت خودروهای سرقتی دیگری نیز در مخفیگاه سارقان وجود داشته باشد اما راننده و ۳ سرنشین دیگر پراید نقره ای تغییر مسیر دادند و از بزرگراه صدمتری به طرف بولوار هدایت حرکت کردند. نیروهای گشت در تاریکی شب و با رعایت فاصله طولی، چشم از سارقان برنمی داشتند و همچنان به تعقیب خودرو ادامه می دادند تا مکان مناسبی را برای دستگیری پیدا کنند. در حالی که سارقان وارد خیابان هدایت ۷ شده بودند، ناگهان یکی از سرنشینان عقب پراید پیاده شد و به سمت خودروی پراید سفید دیگری رفت که در حاشیه خیابان پارک بود. او در عرض چند ثانیه در پراید را گشود و در مقابل چشمان حیرت زده پلیس به «رکوردزنی» سرقت خودرو پرداخت. این سارق حرفه ای در حالی که همدستانش او را می نگریستند، در یک چشم بر هم زدن، پراید را روشن کرد و پدال گاز را فشرد! نیروهای انتظامی که انتظار چنین سرعت عملی را نداشتند، آژیرکشان به طرف سارقان رفتند و مسیر عبور سارق پراید سفیدرنگ را در حالی سد کردند که ۳ سرنشین پراید سرقتی نقره‌ای رنگ از مخمصه گریختند و این گونه دلشوره عجیبی مال‌باخته را فراگرفت. در همین حال سارق پراید که راه گریز نداشت با رها کردن خودرو، از پشت فرمان بیرون پرید و پا به فرار گذاشت. ماموران انتظامی که دیگر چاره ای جز شلیک نداشتند با اخطارهای قانونی و تیراندازی هوایی، چند گلوله در تاریکی شب به سوی سارق فراری شلیک کردند اما در حالی که او به داخل کوچه پس کوچه ها گریخت، خودروهای گشت کلانتری های دیگر نیز از طریق بی‌سیم‌های مرکز فرماندهی از ماجرا مطلع شدند و به طرف مسیر فرار سارق جوان حرکت کردند. در همین حال خودروی گشت کلانتری طبرسی با صدور دستور شبانه از سوی سرهنگ احمد نگهبان (فرمانده انتظامی مشهد) که پس از تیراندازی پلیس، هدایت عملیات را بر عهده گرفته بود، به تعقیب ۳ سارق فراری پرداختند و تعقیب دزد پراید سفید را در حالی به عهده نیروهای گشتی دیگر گذاشتند که برخی فرضیه های پلیس از احتمال زخمی شدن وی بر اثر شلیک گلوله حکایت داشت.
بنابر گزارش روزنامه خراسان، راننده میان‌سال پراید سرقتی نقره‌ای که حالا با سرعتی وحشتناک در بولوار هدایت می گریخت با ورود به خیابان ایثارگران به سمت میدان امام حسین(ع) فرار کرد و دلهره عجیبی را در دل شب به راه انداخت اما پلیس برای حفظ جان رانندگان عبوری همچنان از شیوه های تخصصی برای مهار خودرو استفاده می کرد. صدای ترسناک کشیدن ترمزدستی و عبور در خلاف جهت خودروها، عملیات پلیس را طولانی کرده بود تا این که دزدان شب رو، وارد بزرگراه صدمتری شدند و راننده پراید باز هم در خلاف جهت به سمت میدان شهید فهمیده پدال گاز را فشرد. صدای بوق ممتد خودروهای عبوری در بزرگراه گوش ها را می خراشید و رانندگان با ترس و دلهره وحشتناکی، خودروها را به این سو و آن سوی می کشیدند. در این میان پراید مذکور با یک دستگاه اتوبوس عبوری برخورد کرد که خسارتی نیز به آن وارد آمد ولی سارقان برای گریز از چنگ پلیس همچنان بر سرعت خودرو می‌افزودند و لوازم داخل خودرو را به سوی نیروهای گشت پرتاب می کردند تا آن ها را از تعقیب بازدارند. نیروهای گشت انتظامی که دیگر چاره ای جز شلیک قانونی نداشتند، به منظور حفظ جان رانندگان دیگر، با تیراندازی هوایی اخطارهای لازم را برای توقف سارقان دادند اما پس از بی توجهی دزدان به اخطارهای «ایست»، ماموران انتظامی به سوی لاستیک های پراید آتش گشودند. این در حالی بود که سارقان باز هم در خلاف جهت عبور خودروها وارد بولوار توس شدند و به طرف چهارراه شهید ساجدی حرکت کردند. با توجه به طولانی شدن عملیات و احتمال وقوع حوادث جبران ناپذیر، ماموران انتظامی نیز بر سرعت خودروی گشت افزودند و در نزدیکی چهارراه با شلیک گلوله های متعدد به سوی سارقان، کنترل خودرو را از دست راننده خارج کردند و به این ترتیب پراید پس از برخورد با جدول حاشیه بولوار متوقف شد. در این هنگام هر ۳ سرنشین پیاده شدند و هر کدام به سویی گریختند. در حالی که راننده میان سال به محاصره در آمده بود، یکی از سارقان جوان، خودروی عبوری را متوقف کرد و با استفاده از افشانه فلفل، راننده پیر را از پشت فرمان بیرون انداخت ولی هنوز به درستی پشت فرمان قرار نگرفته بود که یکی از افسران گشت با چند فن دفاع شخصی، در حالی او را دستگیر کرد که با چاقو به سمت مامور انتظامی حمله ور شد.در همین حال سارق دیگر نیز که در حال فرار بود، کنترل خود را هنگام تعقیب و گریز از دست داد و پس از برخورد با جدول حاشیه خیابان از ناحیه پا آسیب دید که در این لحظه حلقه های قانون دستانش را فشرد.
به گزارش روزنامه خراسان، با انتقال ۳ سارق به بیمارستان و مقر انتظامی، بازجویی‌های تخصصی از آنان در حالی با نظارت مستقیم سرگرد جعفر یعقوبی (رئیس کلانتری طبرسی شمالی) آغاز شد که بررسی ها نشان داد، افراد دستگیر شده از اعضای یک باند حرفه ای سرقت معروف به «دماغ گلابی» هستند، چرا که سرکرده باند به دلیل بینی بزرگی که دارد از سوی همدستانش به این نام معروف شده است!شایان ذکر است، بررسی های اطلاعاتی پلیس برای دستگیری عضو فراری این باند و دیگر افراد مرتبط با آنان و همچنین کشف سرقت های احتمالی دیگر اعضای باند «دماغ گلابی» در دایره تجسس کلانتری آغاز شده است.از سوی دیگر بررسی خسارت‌های وارد شده به خودروهای عبوری و همچنین پراید مال‌باخته ادامه دارد.

منبع: خراسان

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *