• صفحه خانگی
  • >
  • اجتماعی
  • >
  • دیدار تولیت آستان قدس رضوی با خانواده‌های دو شهید دانشجوی بسیجی مشهد 

دیدار تولیت آستان قدس رضوی با خانواده‌های دو شهید دانشجوی بسیجی مشهد 

  • ۱ سال قبل
  • 0

تولیت آستان قدس رضوی با خانواده‌های دو شهید دانشجوی بسیجی مشهد شهیدان رضازاده و دانیال زاده دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی شامگاه سه‌شنبه اول آذرماه با حضور در منزل شهیدان رضازاده و زینال‌زاده، دو دانشجوی بسیجی که در اغتشاشات ۲۵ آبان مشهد به شهادت رسیدند، ضمن دلجویی از خانواده آنان، یاد و خاطره این دو شهید گرانقدر را گرامی داشت.
تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با خانواده شهید «حسین زینال زاده» ضمن عرض تبریک و تسلیت به خانواده این شهید، گفت: فرزند بزرگوار شما خودش این راه را به صورت آگاهانه انتخاب کرد و این گونه نبوده است که بر اساس تکلیفی اداری و سازمانی در این مسیر قدم گذاشته باشد، بلکه عمل به وظیفه و تکلیف دینی و انقلابی موجب شد که به مقام رفیع شهادت نائل شود.
وی با اشاره به اجر و منزلت شهادت در راه حق، گفت: خداوند متعال، خود پاداش شهدا را می‌دهد و بنابر وعده صادق الهی، صلوات و رحمت پروردگار شامل حالشان می‌شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی در این رابطه به سنت الهی فانی بودن دنیا، اشاره کرد و ادامه داد: بی شک همه ما رفتنی هستیم اما این مهم است که چگونه با این دنیای فانی وداع کنیم؛ شهدا به واسطه انتخاب درست و آگاهانه شان، با افتخار از این دنیا می‌روند چنانچه این شهید عزیز نیز با شهادت، پاداش انتخاب آگاهانه اش را از خداوند متعال گرفته است.
وی تصریح کرد: اگرچه از دست دادن هر کدام از این جوانان با ایمان و با اخلاص برای جامعه آسیب و صدمه است، اما خوشا به حال کسانی که به درجات و مقاماتی که خداوند حکیم به آنان وعده داده نائل می شوند.
وی گفت: ما از غافله شهدا عقب ماندیم و در آن دنیا افسوس و حسرت می‌خوریم و باید همواره از خداوند متعال بخواهیم که شهدا ما را در آن دنیا مورد شفاعت خودشان قرار دهند.
تولیت آستان قدس رضوی، در بخش پایانی سخنانش ضمن دلجویی از مادر بزرگوار و خانواده شهید «حسین زینال زاده» به مضمون حدیثی از پیامبر مکرم اسلام(ص) اشاره و عنوان کرد: مادرانی که داغ جوان ببیند و در برابر این مصیبت صبر پیشه کنند، خداوند متعال به عنوان پاداش و در عوض آن مصیبت، به آنان درود و رحمت و مغفرت و رضوان، مرحمت می‌فرماید.
تولیت آستان قدس رضوی همچنین در دیدار با خانواده معظم شهید دانیال رضازاده با اشاره اهمیت تربیت صحیح و این که شهدا در دامان مادران پرورش می یابند، گفت: بهشت زیر پای مادران است و این تربیت و روش پرورشی مادر است که یک فرزند را بهشتی و یا جهنمی می کند.
تولیت آستان قدس رضوی خطاب به مادر بزرگوار این شهید گفت: حضرت قمر بنی هاشم(ع) تحت تربیت مادری همچون حضرت ام البنین(س) بود که در کربلا آن گونه درخشید؛ شما نیز این شهید عزیز را دلسوخته اسلام و انقلاب تربیت کردید و الحق که بایدبه شما دست مریزاد گفت.
وی ادامه داد: خوشحال باشید که نزد خداوند و حضرت اباعبدالله الحسین(ع) سربلند هستید؛ داغ فرزند سخت است اما شما سرمایه بزرگی را برای آن دنیا فرستادید،‌ قطعا او به وقت لازم از شما دستگیری خواهد کرد.
تولیت آستان قدس رضوی همچنین با ذکر دعا برای خانواده شهید دانیال رضازاده، خطاب به آنان گفت: شما یک فرزند داشتید و در واقع همه سرمایه خود را به محضر الهی هدیه کردید و به طور قطع، خداوند متعال به همان میزان نیز به شما پاداش و اجر اخروی عطا خواهد کرد.

منبع: آستان نیوز

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *