افزایش بیش از ۳ برابری اعتبارات اشتغالزایی کمیته امداد خراسان رضوی

  • ۱ ماه قبل
  • 0

 رضا سلم آبادی  با اشاره به اعتبار ۶۳۰ میلیارد تومانی اشتغالزایی کمیته امداد استان در سال گذشته، بیان کرد: این رقم در سال جاری به بیش از یک هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی اظهار داد: نیمی از این اعتبارات را به افراد غیرمددجو می‌دهیم که باید شرایطی مانند قرار داشتن در دهه یک تا ۵ درآمدی، کارآفرین نبودن و … را دارا باشند.

وی بیان کرد: تعهد داریم امسال تعداد ۲۰ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد کنیم.

 رضا سلم آبادی با بیان اینکه در صورت جذب منابع اشتغال تا آذر ماه امسال، قول شارژ دوباره منابع داده شده است،تاکید کرد: تا کنون به۲ هزار و ۳۳۷ پرونده اشتغال در استان تسهیلات پرداخت شده است.

سلم آبادی در خصوص ضمانت های بانکی نیز گفت: همکاری بانک‌ها با این نهاد در پرداخت تسهیلات قابل تقدیر است و سهم محرومان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد را ویژه می‌بینند و در ضمانت‌های بانکی نیز شاهد رفتار طبیعی بانک‌ها هستیم.

وی در ادامه با اشاره به افزایش جمعیت تحت پوشش این نهاد اظهار کرد: هم اکنون ۱۸۲ هزار خانواده تحت پوشش هستند که البته متغیر است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)اظهارداشت: از ابتدای سال‌جاری۱۲۰۰ خانواده تحت پوشش قرار گرفته شده اند و به همین میزان نیز تا آخر مرداد ماه جذب این نهاد می شوند که به این ترتیب پشت نوبتی در استان، صفر می شود.

سلم آبادی  با بیان اینکه تامین مسکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و روستاها را برای مددجویان تحت پوشش را بر عهده داریم، تصریح کرد: از مجموع ۵ هزار مسکن سهمیه در کشور این آمادگی را داریم که ۲ هزار و ۴۰۰ واحد را امسال اجرا کنیم.

رضاسلم آبادی  با بیان اینکه در حوزه مسکن ارزان قیمت نیز اجرای ۲۰۰ واحد مسکونی در مشهد بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: در ساخت ۵۷۸ واحد مسکونی در قالب پروژه امام رضا(ع) هم با مشارکت آستان قدس، شهرداری، بنیاد مسکن ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داریم.

مدیرکل کمیته امداد خمینی خراسان رضوی گفت: تا کنون ۲۷ میلیارد تومان تزریق اعتبار به این پروژه شده است و ۷۰ میلیارد تومان دیگر نیز هم امسال تخصیص می‌یابد.

خبرنگار: زهره وحیدی

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *