اهالی رسانه مطالبه گر رفع مشکلات زیارت از مسئولان باشند

  • ۲ ماه قبل
  • 0

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار که به همت مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی با حضور خبرنگاران، اصحاب رسانه و جمعی از مسئولان ارشد فرهنگی و رسانه‌ای استان خراسان رضوی در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن روز خبرنگار، از تلاش‌های فعالان عرصه اطلاع‌رسانی تقدیر و با اشاره به نقش مهم اهالی رسانه در عرصه نبرد رسانه‌ای با جریان استکباری، اظهار کرد: روشنگری، تبیین مسائل و ایجاد امید رسالت خبرنگاران و اهالی رسانه است.

وی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب نسبت به امیدآفرینی در جامعه، ابراز کرد: امیدآفرینی به معنای عدم نقد و انتقاد نیست، جامعه‌ای که در آن نقد و انتقاد نباشد جامعه مردگان است، اما نقدی سازنده خواهد بود که منصفانه و واقع‌بینانه باشد.

وی افزود: جامعه‌ای که امید نداشته باشد گرفتار مرگ تدریجی می‌شود و امروز دشمن ‌روی ناامیدی مردم خصوصاً نسل جوان و نخبگان سرمایه‌گذاری کرده که مقابله با این دسیسه دشمن رسالت اهالی رسانه و خبرنگاران است.

هجمه دشمن به عرصه‌های اقتدار کشور

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر نقش مهم رسانه‌ها در تزریق امید به جامعه، ابراز کرد: دشمن امروز فرصت‌ها و نقاط قوت و اقتدار کشورما را مورد هجمه قرار داده و تلاش دارد با تبلیغات سوء رسانه‌ای آن‌ها را به نقاط ضعف تبدیل کند؛ عرصه‌های نظامی، هسته‌ای و همچنین حضور منطقه‌ای از مؤلفه‌های اقتدار ایران است، اینکه ایران به‌عنوان یک قدرت در منطقه ظاهرشده و به آمریکا اجازه نداده نقشه خاورمیانه جدید مدنظرش را اجرایی کند باعث غرور مردم و جوانان ما است؛ اما دشمن تلاش دارد این نقطه قوت را به پاشنه آشیل ما تبدیل کند که مقابله با این دسیسه‌ها رسالت اهالی رسانه است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی با تأکید بر اینکه خبرنگاری و روزنامه‌نگاری یک حرفه شغلی نیست، بلکه یک رسالت برای هدایت مردم و مسئولیتی اجتماعی و الهی است، ابراز کرد: رسانه‌ها باید با منطق و استدلال صحیح در برابر دسیسه‌های دشمن بایستند و جامعه را از پشتوانه‌‌های معرفتی برخوردار کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه مشهد شهر امام رضا(ع) است و رسانه این شهر نیز باید امام رضایی باشد، عنوان کرد: رسانه امام رضایی یعنی رسانه‌ای که اخلاق، انصاف، دیانت، وجدان و خدا را در تمامی اقدامات خود در نظر دارد و رسانه‌های مشهد از این حیث باید الگو باشند.

اهالی رسانه‌ها پیگیر مطالبات زائران باشند

تولیت آستان قدس رضوی از اهالی رسانه‌ مشهد مقدس خواست پیگیر مطالبات زائران باشند و ابراز کرد: رسانه‌های مشهد باید مطالبات زائران را پیگیری و اگر نقدی نسبت به آستان قدس، سایر دستگاه‌ها و حتی برخی مجاوران وجود دارد، آن را باید مطرح و با جدیت پیگیری کنند.

وی گفت: رسانه‌ها باید از مسئولان پیگیری کنند که چرا پس از ۴۰ سال از گذشت انقلاب هنوز پارکینگ‌هایی که پاسخگوی نیاز زائران و مجاوران باشد در مشهد وجود ندارد؟ چرا خط راه آهن سریع‌السیر بین تهران و مشهد وجود ندارد؟ سالانه ۳۰ میلیون زائر به مشهد سفر می‌‌کنند اگر امکانات و تسهیلات فراهم شود چرا این عدد به ۶۰ میلیون نرسد؟

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی افزود: رسانه‌ها حتی برخی رفتار مجاوران را نیز باید مورد نقد قرار دهند، چرا باید هزینه‌های سرسام‌آور برای اسکان از زائران نوروزی گرفته شود؟ چرا برخی از کسبه در حق زائران و مهمانان امام رضا(ع) اجحاف می‌کنند؟

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برخی اقدامات آستان قدس رضوی در مناطق مختلف کشور اشاره و تصریح کرد: این آستان مقدس اقدامات ارزشمندی در سیستان و بلوچستان در حوزه اشتغال و آبادانی انجام داده است، در موضوع سیل‌ سال‌های اخیر نیز در لرستان، خوزستان، سیستان و بلوچستان و گلستان خدمات گسترده صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: آستان قدس فعالیت‌های خدمت رسان گسترده‌ای در سطح کشور بر اساس امکانات و مقدورات خود انجام داده اما علی‌رغم تلاش‌های حوزه رسانه در اطلاع‌رسانی شایسته آن‌ها به مردم موفق نبوده‌ایم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *