کاشت ۵۰۰ اصله نهال در هفته هوای پاک

  • ۴ ماه قبل
  • 0

رئیس اداره کمربند سبز جنوبی شهرداری مشهد از کاشت بیش از ۵۰۰ اصله انواع نهال مثمر و غیرمثمر همزمان با فرا رسیدن هفته هوای پاک در ورودی کمربند سبز جنوبی واقع در انتهای بولوار لادن مشهد خبر داد.
سید مرتضی مرجانی بجستانی با اعلام این خبر اظهار کرد: در این پویش که با حضور جمعی از کوهنوردان، طبیعت دوستان و سمن های مردمی برگزار شد، بیش از ۵۰۰ اصله انواع درخت مثمر و غیرمثمر بومی و مطابق با شرایط اقلیمی در کلان شهر مشهد و ارتفاعات جنوبی کاشته شد.
مرجانی افزود: هدف از برگزاری این مراسم که با عنوان «هر درخت یک زندگی» برگزار شد، آگاه سازی شهروندان نسبت به اهمیت توسعه درختکاری در محیط های شهری و نقش آن در کنترل و کاهش آلودگی هوا بود.
وی بیان کرد: پروژه‌های کمربند سبز در رینگ پیرامونی کلان شهرها معمولاً با هدف ایجاد بادشکن و فیلتر طبیعی به‌منظور مقابله با پدیده گرد و غبار، شن‌های روان، بادهای موسمی و ایجاد اکوسیستم طبیعی پیش‌بینی می‌شود و یکی از مهم ترین تأثیرات این پروژه‌ها توسعه فضاهای سبز شهری و تولید اکسیژن است.
مرجانی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، گیاهان با فرایند تعریقی که انجام می‌دهند دمای محیط را تعدیل می‌کنند به طوری‌که پوشش‌های گیاهی قادرند در گرم‌ترین روزهای تابستان دمای محیط پیرامون خود را تا چهار درجه سانتی‌گراد کاهش دهند و در عین حال ۵۰ درصد بر رطوبت هوا اضافه کنند.

منبع :خراسان

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه