خودنمایی در محله تا سرقت در گورستان!

  • ۳ سال قبل
  • 0

چند روز قبل، اهالی یک مجتمع مسکونی در مشهد به تعقیب دزدی پرداختند که به قصد سرقت موتورسیکلت وارد پارکینگ شده بود.
پس از تماس ساکنان مجتمع با پلیس ۱۱۰، بلافاصله گشت انتظامی کلانتری شفای مشهد از راه رسید و حلقه های قانون را بر دستان این سارق جوان گره زد. با انتقال وی به دایره تجسس کلانتری، بازجویی های تخصصی از وی با نظارت مستقیم سرگرد علی امارلو (رئیس کلانتری) آغاز شد. بررسی ها نشان داد: متهم که سوابق کیفری دارد چند روز قبل نیز موتورسیکلتی را از همین مجتمع مسکونی سرقت کرده بود به همین دلیل بازجویی های فنی برای کشف سرقت های احتمالی دیگر وی توسط گروه ورزیده ای از ا فسران تجسس به سرپرستی سروان آریایی ادامه یافت. آن چه می خوانید گفت وگوی خراسان با این دزد حرفه ای است که قرار بوده پرونده وی در دایره مددکاری اجتماعی کلانتری مورد بررسی های کارشناسی و روان شناختی قرار گیرد.

خودت را معرفی کن. ه -ق هستم.
نام مستعار هم داری؟ بله گاهی دوستانم گودزیلا صدایم می زنند.
چرا به این نام معروفی؟ از دوران کودکی و نوجوانی به این هیولا و موجود خیالی علاقه مند بودم. از طرفی خانواده ما جزو خلافکاران منطقه بودند و تعدادی از برادرانم در شرارت شهرتی داشتند. من نیز برای این که نزد آن ها کم نیاورم این نام را بر خود نهادم. از سوی دیگر از این که دوستانم گودزیلا صدایم می زدند احساس قدرت می کردم !
چند سال داری؟ ۴۲ سال دارم .
اهل مشهدی؟ بله و در حاشیه شهر سکونت دارم.
چقدر درس خواندی؟ تا کلاس چهارم ابتدایی درس خواندم.
چرا ادامه تحصیل ندادی ؟ علاقه ای به درس و مدرسه نداشتم. از طرف دیگر به دلیل نزاع های مکرر در مدرسه و ضرب و شتم معلمان و دانش آموزان از مدرسه اخراج شدم .
شغلت چیست؟ قبلا رنگ کاری می کردم اما مدت دو سال است که کارتن خواب هستم.
چند خواهر و برادر داری؟ ۱۲ برادر و ۹ خواهر تنی و ناتنی دارم چون پدرم سه همسر داشت و من فرزند چهارم از همسر دوم پدرم هستم البته ناگفته نماند که سه نفر از برادرانم از دنیا رفتند.
چرا؟برادر بزرگ ترم در سال ۱۳۸۰به اتهام قتل و شرارت اعدام شد. او جنون و مشکل روانی داشت و همه را آزار می داد به طوری که ما همگی از مرگ او خوشحال شدیم ! برادر دیگرم نیز ۱۵ فقره سابقه محکومیت کیفری داشت که چندین فقره آن مربوط به شرارت و حمل سلاح بود و حدود ۹ ماه قبل به صورت مشکوکی از دنیا رفت و برادر دیگرم نیز در حالی که در زندان به سر می برد فوت کرد.
در دوران کودکی و نوجوانی ات با چه کسانی زندگی می کردی؟ با مادر و خواهر و برادرانم زندگی می کردم. پدرم ماه ها به دیدارمان نمی آمد. او دایم الخمر بود و تعادل روانی نداشت. هر وقت به خانه می آمد به بهانه های واهی مادرم را به باد کتک می گرفت.
پس ارتباط صمیمانه ای با پدرت نداشتی ؟ خیر من از پدرم متنفر بودم. او همواره ما را مورد اذیت و آزار روحی و جسمی قرار می داد.
پدرت نیازهای مادی تان را تامین می کرد؟ خیر مادرم در خانه های مردم کارگری می کرد تا مخارج زندگی مان تامین شود. من و برادرانم نیز از بچگی سر کار رفتیم.
تلخ ترین خاطره دوره کودکی ات را به خاطر داری؟ بله! پدرم در یکی از روستاهای اطراف مشهد یک اسب سیاه داشت. من خیلی به آن اسب علاقه مند بودم. یک روز پدرم من و دو نفر از برادران ناتنی ام را به آن روستا برد. او آن ها را سوار اسب کرد اما به من اجازه سوار شدن نداد و این در حالی بود که من از آن ها بزرگ تر بودم. وقتی اعتراض کردم پدرم با آجر و کلوخ به جانم افتاد وآن قدر کتکم زد که تمام صورت و بدنم خونین و مجروح شد و بیهوش شدم. شدت جراحات به گونه ای بود که تا پای مرگ رفتم. هنوز هم پس از سال ها آثار آن کتک کاری روی صورتم هست ( متهم ماسکش را برداشت و آثار به جامانده از ضرب و جرح را روی صورتش نشان داد)
چه آرزویی در دوران کودکی ات داشتی؟ متهم در حالی که سعی می کرد اشک هایش را پنهان کند گفت: هیچ آرزویی نداشتم. فقط دوست داشتم مثل آدم های معمولی زندگی کنم .
معتادی؟ بله از سال ۸۵ مصرف مواد مخدر را آغاز کردم .
چه شد که مصرف مواد مخدر را آغاز کردی؟ برادر ناتنی ام معتادم کرد. او که تنها چند ماه از من کوچک تر بود همیشه به من حسادت می کرد و از سر انتقام جویی من را ترغیب کرد که شیره تریاک استعمال کنم .
چه شد که مصرف مواد مخدر صنعتی را آغاز کردی؟ سال ۸۷ در یک قمارخانه با دختری به نام «الف » آشنا شدم که ۱۹ ساله بود وبه شیشه و کریستال اعتیاد داشت و من نیز به واسطه دوستی با او به مصرف مواد مخدر صنعتی( کریستال) روی آوردم.
رابطه عاطفی ات با «الف» به کجا رسید؟ از او جدا شدم و یک سال بعد با «میم» ازدواج کردم.
چگونه با همسرت آشنا شدی؟ ازدواج مان به صورت سنتی بود .
اکنون ارتباطت با همسرت چگونه است؟ مدت هفت سال است که جدا از یکدیگر زندگی می کنیم .
فرزند هم داری؟ بله یک دختر و یک پسر ۸ و ۱۰ ساله دارم. دخترم نزد مادرش و پسرم با مادرم زندگی می کند .
چگونه به کار خلاف روی آوردی؟ با اعتیاد به مصرف مواد مخدر صنعتی انگار در دنیای دیگری زندگی می کردم. از طرفی هزینه استعمال مواد مخدرم بیشتر شد و در حالی که به جمع آوری ضایعات روی آورده بودم با زنی به نام «ن» آشنا شدم. او هم به شیشه و کریستال اعتیاد داشت و در حاشیه شهر از راه خلاف و خرید و فروش مواد مخدر روزگارش را می گذراند و من از او محافظت می کردم و بادیگارش بودم تا زیر سایه حمایت های گودزیلا، شرور محله خلاف کند و کسی مزاحمش نشود ! پس از مدتی هم او را به عقد موقت خود درآوردم‌ اما مدت سه ماه است که «ن» توسط ماموران دستگیر شده و دوران محکومیت اش را در زندان می گذراند.
چند فقره سابقه کیفری داری؟ به جرم حمل مواد مخدر و سرقت هر کدام دو بار و به جرم قماربازی یک بار راهی زندان شدم .
زندان را چگونه جایی می بینی؟ زندان جای خوبی است اگر آدم « آدم» بشود!
چرا پس از بازگشت از زندان زندگی جدیدی را شروع نکردی؟ من هیچ وقت در زندگی راهنمای خوبی نداشتم. وقتی از زندان آزاد می شدم باز هم در جمع خلافکاران قرار می گرفتم و به اعتیاد و کار خلاف روی می آوردم .
شما به اتهام سرقت موتورسیکلت از مجتمع مسکونی دستگیر شدید . در این باره چه توضیحی دارید؟ بله اتهام سرقت را قبول دارم. روز گذشته به همراه دوستم «الف» معروف به جگرکی به همین مجتمع مسکونی رفتیم و یک موتورسیکلت را سرقت کردیم. امروز هم به تنهایی به همین مجتمع آمدم و مجدد موتورسیکلت دیگری را سرقت کردم.
چه نسبتی با «الف» داری و چه مدتی است که او را می شناسی؟ نسبتی با او ندارم. در کمربندی که محل تجمع معتادان است با او آشنا شدم. او هم مانند من کارتن خواب بود و پیشنهاد داد که به اتفاق هم سرقت انجام دهیم .
نحوه سرقت موتور سیکلت را شرح دهید؟ ابتدا «الف» وارد مجتمع شد و به من گفت بیا داخل، من هم پشت سرش حرکت کردم. او سوییچی را از داخل جیبش بیرون آورد و روی همه موتورسیکلت ها امتحان کرد. من هم در قسمت سرویس بهداشتی پنهان شدم تا این که یکی از موتورسیکلت ها که قفل گردن نداشت روشن شد ،سپس موتورسیکلت را از مجتمع بیرون آوردیم و فرار کردیم.
بعد از این که با موتورسیکلت سرقتی از مجتمع خارج شدید کجا رفتید؟ من راکب موتورسیکلت بودم و «الف» سرنشین بود. با هم به قبرستان های چاهشک رفتیم. «الف» باتری موتورسیکلت را برداشت و به منزل یک مواد فروش رفت و با دو بسته مواد مخدر حاوی شیشه و هروئین بازگشت. بسته حاوی شیشه را به من تحویل داد و بسته هروئین را خودش گرفت. او ادعا کرد باتری موتور را ۳۰ هزار تومان فروخته است که من می دانستم دروغ می گوید ولی خمار بودم و چاره ای جز قبول حرف او نداشتم. در حین استعمال مواد مخدر از غفلت «الف» استفاده کردم و موتورسیکلت را برداشتم و به محله ای رفتم که در آن کار خلاف انجام می دادم و قمار می کردم. موتورسیکلت را مقابل منزل «ج» پارک کردم و به مبلغ ۸۰۰ هزارتومان به او فروختم.
با پول فروش موتورسیکلت چه کاری انجام دادی؟ لباس خریدم ، مواد مخدر تهیه کردم و به قمارخانه رفتم و بخشی از آن را هم قمار کردم که متاسفانه باختم. فردای آن روز موتور سیکلت دیگری را از همان مجتمع سرقت کردم که توسط ماموران دستگیر شدم.
هدفت در زندگی چیست؟ الان هیچ هدفی ندارم ولی آرزو دارم روزی مواد مخدر را کنار بگذارم و همسر و فرزندانم را زیر پر و بال خود بگیرم.
نگاهت به آینده چیست؟ آینده ام را سیاه ، تاریک و مرگبار می بینم.
خوشبختی را چگونه معنا می کنی؟ اگر سالم زندگی کنی یعنی خوشبختی!
چه کسی را در سرنوشت پیش آمده مقصر می دانی؟ اول خودم و بعد پدرم را مقصر می دانم .
اگر به گذشته برگردی چه مسیری را در زندگی ات انتخاب می کنی؟ نمی دانم! دوست دارم به شما بگویم مسیر درستی را انتخاب می کنم و انسان بهتری خواهم شد اما با خانواده ای که در آن به دنیا آمدم و رشد کردم فکر نمی کنم آدمی غیر از گودزیلا بشوم! از تعداد ۱۲ پسری که پدرم داشت همگی معتاد و خلافکار شدند حتی یک نفر مسیر درست را انتخاب نکرد…
چه توصیه ای برای جوانان داری؟ کاش من برایشان همچون آینه عبرت باشم تا سراغ مواد مخدر و رفیق بازی نروند. جوانان بدانند انتهای مواد و خلاف به تباهی خواهد رسید و…
منبع: خراسان

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *