افتتاح ۴۲ طرح طی هفته تعاون در خراسان رضوی

  • ۴ سال قبل
  • 0

شورای رفاه

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از افتتاح ۴۲ طرح طی هفته تعاون در خراسان رضوی خبر داد.

محمد سنجری در نشست مطبوعاتی اظهار کرد: طی یک سال گذشته ۱۲۳ روستای دارای شناسنامه در خراسان رضوی مزیت سنجی شده و ۲۰۳ تعاونی با ۲هزار و ۷۲۱ عضو و ایجاد فرصت شغلی برای ۲ هزار و ۸۲۷ نفر با پرداخت ۳۰ میلیارد تومان از محل تسهیلات اشتغال پایدار در قالب تسهیلات ارزان قیمت به ۴۸ تعاونی آغاز به فعالیت کرده اند.

وی از فعالیت ۶ هزار و ۹۴۶ شرکت تعاونی با اشتغال زایی برای ۱۱۴ هزار و ۵۷۴ نفر و عضویت چهار میلیون و ۷۳۴ هزار و ۹۰۱ نفر با سرمایه ثبتی بالغ بر ۴۰۶ میلیارد تومان در این استان خبر داد و افزود: در یک سال گذشته میزان آموزش اعضای تعاونی های استان ۱۲۹ هزار و ۹۷۶ نفر ساعت بوده و در این مدت از سه هزار و ۲۵ تعاونی بازرسی به عمل آمده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: در این مدت سه هزار و ۹۲۴ تعاونی نیز مورد نظارت در بخش های تولیدی، توزیعی و خدماتی قرار گرفته و ۲۹۱ تعاونی و اتحادیه با چهار هزار و ۴۲۳ نفر عضو و سرمایه ۲۵ میلیارد تومان و اشتغال زایی برای پنج هزار و ۵۲ نفر ایجاد شده اند.

سنجری گفت: ۴۹ درصد تعاونی های استان، تعاونی های تولیدی، ۴۴ درصد تعاونی های خدماتی و بقیه تعاونی های توزیعی هستند که بیشترین سهم تعاونی ها در استان به ترتیب خدمات ۳۴درصد، کشاورزی ۲۳ درصد، صنعتی ۱۴ درصد، مسکن ۶ درصد، حمل و نقل ۲ درصد و سایر رشته ها ۲۱ درصد می باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی افزود: تعاونی های استان خراسان رضوی در سال گذشته ۱۸۰ میلیون دلار انواع محصولات شامل سوخت، زعفران، محصولات غذایی، مصنوعات فلزی و سنگ ساختمانی به کشور های همسایه صادر کردند که صادرات سوخت به صورت فصلی و میزان معین به تعاونی های مرزی اختصاص دارد.

وی اظهار داشت: ۵۷۸ تعاونی فعال بانوان با ۶ هزار و ۲۴۹ نفر عضو و سرمایه ۴۳ میلیارد تومان در استان خراسان رضوی فعال است و ۶ تعاونی دانش بنیان نیز با ۵۶ نفر عضو و سرمایه حدود ۷۵میلیون تومان نیز فعالیت دارند.

سنجری گفت: در هفته تعاون از ۱۵ تعاونی و اتحادیه برتر استانی و ۶ تعاونی برتر ملی تجلیل می شود که عمده فعالیت های آنها در زمینه های صنعتی، کشاورزی، تامین نیاز مصرف کنندگان، تامین نیاز صنوف خدماتی، فرش دستباف، خدمات، حمل و نقل، زنان، مرزنشینان، اعتبار، صنایع دستی و مسکن است.

وی درخصوص آخرین وضعیت پروژه مسکن مهر در استان خراسان رضوی نیز گفت: از ۴۲ هزار واحد مسکن مهر استان تاکنون هفت هزار و ۹۰۰ واحد در مرحله پی ریزی باقی مانده که علت آن عدم همکاری متقاضیان در آورده مشارکتی است و برای آنها در شورای عالی مسکن استان تعیین تکلیف شده است که یا به صورت خود مالکی به افراد متقاضی واگذار می شود یا با شرایطی در اختیار انبوه سازان قرار می گیرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *