روند حرکت ما به‌گونه‌ای است که گویا شفافیت در کشور جریمه دارد

  • ۳ سال قبل
  • 0

رئیس اتاق ایران گفت: با کمال تاسف، روند حرکت ما به صورتی است که بسیاری از افراد این تصور را دارند که در کشور ما شفافیت جریمه دارد و اگر کسی شفاف کار کند مورد مطالبات فراوان قرار می‌گیرد و کسی که شفاف نباشد از بسیاری از قید و بندها رها است و عقوبتی برای او وجود ندارد.

 

غلام‌حسین شافعی امروز در شصت و پنجمین جلسه‌ شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان به ریاست استاندار خراسان رضوی در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری اظهار کرد: همه فعالان اقتصادی می‌دانند که نکته مهم اثرگذاری در مسائل اقتصادی همین نکاتی است که مقام معظم رهبری بر روی آن تاکید داشتند.

 

وی افزود: ایشان تاکید کردند که در شرایط فعلی یکی از مولفه‌های مهم تاثیرگذاری در مسائل اقتصادی ما بهبود فضای کسب و کار خواهد بود که در این ارتباط قانون مصوب مجلس نیز وجود دارد. در ارزیابی‌های انجام شده حدود ۲۰ درصد از این قانون اجرا شده و عدالتی که همه موظف به اجرای آن هستند، بیش از ۸۰ درصد از این قانون در کشور اجرا نمی‌شود.

 

رئیس اتاق ایران خطاب به نمایندگان مجلس حاضر در جلسه خاطرنشان کرد: کمیسیون اقتصادی به ما اطلاع دادند که در حال اقدام برای معرفی افرادی هستند که این قانون را رعایت نکرده‌اند و این نقطه کور مسائل اقتصادی در شرایط کنونی است.

 

شافعی خطاب به استاندار بیان کرد: با کمال تاسف امسال رتبه ما در در برخی از مولفه‌های کسب و کار نسبت به سال قبل کاهش پیدا کرده است، در پایشی که اتاق قانونا مسئول است هر سه ماه یکبار انجام دهد، وضعیت مطلوبی نداریم. به همین جهت از شما خواهشمندم دستوری بفرمایید که بر اساس قانون سازمان‌ها موظف هستند تا یکی از معاونین خود را به عنوان معاون کسب و کار به کمیته ماده ۱۲ معرفی کنند تا در آنجا مورد بررسی و مطالعه و اجرا قرار بگیرد.

 

وی اضافه کرد: با کمال تاسف، روند حرکت ما به صورتی است که بسیاری از افراد این تصور را دارند که در کشور ما شفافیت جریمه دارد و اگر کسی شفاف کار کند مورد مطالبات فراوان قرار می‌گیرد و کسی که شفاف نباشد از بسیاری از قید و بندها رها است و عقوبتی برای او وجود ندارد. تقویت این حالت خطر بزرگی برای فعالیت‌های اقتصادی ما است.

 

رئیس اتاق ایران تصریح کرد: نکته آخر مقام معظم رهبری مبنی بر عدم دخالت دولت در اقتصاد بود. امیدواریم به رهنمودهای گرانبهای رهبری در این شرایط خاص، مسئولین کشور توجه کنند.

منبع: ایسنا

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *