خدمت نوروزی ۶۰ پزشک و دندانپزشک به ۲۰۰۰ زائر و مجاور در طرح «نذر شفا»

  • ۱ سال قبل
  • 0

پزشکان و دندان‌پزشکانی که خدمت جهادی‌ آن‌ها به زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) سبقه‌ای دیرینه دارد، سال جدید را با برپایی اردوی «نذر شفاء» در زائرسرای حضرت آغاز کردند تا طی ۱۰ روز، خدمت رسان زائران احسان‌پذیر اسکان داده شده در زائرسرا و مجاوران محروم ساکن حاشیه شهر مشهد باشند.

اردوی جهادی «نذر شفا» که تا به امروز ۱۵ مرحله آن برگزار شده است، در نخستین روزهای سال جدید و همزمان با ماه مبارک رمضان، به شانزدهمین مرحله رسیده و خدمتی را رقم زده است که نه تنها مجاوران محروم و حاشیه نشین، که زائران نوروزی نیز از برکات آن بهره‌مند شوند.

به همت معاونت خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی و با مشارکت گروه جهادی منتظران ظهور، نذر شفای شانزدهم شامل خادمیارانی از گروه‌های پزشکی و دندانپزشکی است که در زائرسرای رضوی مستقر شده‌اند و آماده خدمت به زائران و مجاوران محروم نیازمند دریافت خدمات سلامت هستند.

هادی غلامی، مدیر امور مجاورین معاونت خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی در تشریح جزئیات اجرای این طرح گفت: برگزاری ۱۴ مرحله اردوی جهادی «نذر شفا» در مناطق محروم شهری و روستایی مشهد مقدس و همچنین برپایی پانزدهمین دوره این اردو در سطح کشوری، این تجربه ارزشمند را برای بنیاد کرامت رضوی داشته که طیف خانواده‌ها و مناطق محروم و خدمات مورد نیاز آن‌ها را شناسایی کند و مسیر ادامه و توسعه این خدمت برای خادمیاران این عرصه هموارتر شود.

وی اضافه کرد: بر همین اساس نخستین مرحله این اردوهای جهادی پزشکی در سال جدید با مشارکت گروه جهادی منتظران ظهور برپا شده است؛ اردویی که در آن  بیش از ۶۰ پزشک، که نیمی از آن‌ها ارائه دهندگان خدمات تخصصی دندانپزشکی تخصصی هستند، در زائرسرای رضوی مستقر شده‌ و آماده ارائه خدمت هستند. با برپایی این اردوی جهادی، این خدمت فراهم شده تا در قالب اردویی ۱۰ ‌روزه، هم زائران اسکان‌یافته در زائرسرا از خدمات پزشکان جهاددگر و هم خانواده‌های کم‌برخوردار حاشیه شهر مشهد  استفاده کنند.

غلامی درباره شیوه ارائه خدمت به زائران و مجاوران در قالب این اردوی جهادی اظهار کرد: ساز و کار دقیقی در نظر گرفته شده تا با مشارکت مساجد، پایگاه‌های بسیج و معتمدان حاشیه شهر، خانواده‌های محروم شناسایی شوند و پس از شناسایی و دسته‌بندی مشکلات مخاطبان، بیمارانی که نیازمند دریافت خدمات باشند، با تامین سرویس‌های ایاب و ذهاب، به زائرسرای رضوی منتقل می‌شوند تا تیم پزشکی مستقر در زائرسرا، به وضعیت آن‌ها رسیدگی کند.

خدمت روزانه به بیش از ۲۰۰ بیمار

بر اساس گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی، مدیر امور مجاورین معاونت خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی اعلام کرد: به ‌طور متوسط روزانه بیش از ۲۰۰ نفر به این مرکز درمانی تخصصی مراجعه می‌کنند و بر این اساس، پیش‌بینی می‌شود تا پایان اجرای طرح بیش از۲۰۰۰ نفر از خدمات درمانی اردوی جهادی نذر شفا در نوروز ۱۴۰۲ بهره‌مند شوند.

منبع: ایسنا

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *