راز قتل نوجوان کرولال

  • ۱ سال قبل
  • 0

جوان موتورسواری که نوجوان کرولال را در یکی از روستاهای حاشیه مشهد به طرز دلخراشی به قتل رسانده بود، صبح روز گذشته در حضور قاضی ویژه قتل عمد لب به اعتراف گشود و راز این جنایت وحشتناک را فاش کرد.
به گزارش اختصاصی روزنامه خراسان، صبح ششم اسفند، یکی از اهالی روستای قازقان از توابع بخش رضویه مشهد عازم پاسگاه انتظامی شد و با چهره ای نگران از گم شدن پسر نوجوانش خبر داد. او به نیروهای انتظامی گفت: پسر ۱۴ ساله ام که کرولال است از روز گذشته که در یک مجلس عروسی روستا شرکت کرده بود به منزل نیامد و جست وجوهای ما نیز برای یافتن او فایده ای نداشت. در حالی که پرونده فقدانی برای نوجوان مذکور تشکیل شده بود، عصر همان روز یکی از اعضای شورای روستا هنگام عبور از کنار تپه های پشت روستا ناگهان با جسد خون آلودی روبه رو شد و بلافاصله ماجرا را به پلیس ۱۱۰، گزارش داد. دقایقی بعد مشخص شد جسد مربوط به نوجوان کرولال گم شده است. بدین ترتیب نیروهای انتظامی با حفظ صحنه جرم مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد مشهد اطلاع دادند. طولی نکشید که با حضور قاضی دکتر صادق صفری و کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در محل کشف جسد، تحقیقات گسترده قضایی در این باره آغاز شد. بررسی ها نشان می داد عامل یا عاملان جنایت، گلوی نوجوان مذکور را به طرز وحشتناکی بریده اند و ضرباتی نیز بر دیگر نقاط بدن وی وارد آورده اند.
گزارش روزنامه خراسان حاکی است: در ادامه تحقیقات یک دستگاه گوشی تلفن همراه، غلاف چاقوی کوچک، و گردنبندی به رنگ زرد و سفید از جیب های مقتول در حالی کشف شد که سمعک وی نیز در کنار جسد افتاده بود اما در همین حال صفحه کیلومترشمار و قاب کله چراغ یک دستگاه موتورسیکلت نیز در اطراف جسد قرار داشت که نشان می داد عامل یا عاملان جنایت با  استفاده از موتورسیکلت به محل درگیری آمده اند و نوجوان مذکور را در یک نزاع نابرابر به قتل رسانده اند.
همزمان با ثبت اظهارات برخی از اهالی روستا که تعداد زیادی از آنان در محل کشف جسد تجمع کرده بودند، قاضی دکتر صفری دستورات ویژه ای را برای شناسایی عوامل مرتبط با این پرونده جنایی و انتقال جسد به پزشکی قانونی صادر کرد و این گونه تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی به سرپرستی سرهنگ ولی نجفی برای ردیابی عامل یا عاملان جنایت ادامه یافت.
پس از بررسی محتویات گوشی تلفن همراه مقتول و همچنین بازبینی دوربین های ترافیکی جاده ای، سرنخ هایی از یک جوان موتورسوار به دست آمد که آثاری از موتورسیکلت وی در صحنه جنایت وجود داشت ، بنابراین جوان مذکور که «سجاد- ب» نام دارد با دستورات محرمانه قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد و به طور نامحسوس تحت تعقیب قرار گرفت اما جوان ۲۲ ساله یاد شده که متوجه ماجرا شده بود به مکان نامعلومی گریخت. با وجود این تحقیقات کارآگاهان همچنان در یکی از روستاهای اطراف محل وقوع قتل، ادامه داشت تا این که متهم عرصه را بر خود تنگ دید و با مراجعه به مراکز انتظامی خود را تسلیم قانون کرد.
با انتقال وی به پلیس آگاهی، بررسی های تخصصی با راهنمایی های قاضی ویژه قتل عمد توسط سروان عظیمی مقدم (افسر پرونده) آغاز و راز این قتل دلخراش فاش شد. متهم مذکور که صبح روز گذشته به شعبه ویژه پرونده های جنایی هدایت شده بود درباره این ماجرا ادعا کرد: آن روز وقتی از مجلس عروسی بیرون آمدیم، «رضا- ع» (مقتول) از من خواست او را به کنار تپه های پشت روستا برسانم. من هم او را سوار موتورسیکلت کردم و به مکانی خلوت در اطراف روستای قازقان بردم. وقتی آن جا رسیدیم او یک بطری مشروب را از داخل پیراهنش بیرون آورد و به من هم اصرار کرد تا همراه او مشروب بخورم ولی به او گفتم من توبه کرده ام و دیگر مشروب نمی خورم!
متهم به قتل ۲۲ ساله ادامه داد: وقتی آن نوجوان ۱۴ ساله به علت مصرف مشروب حال طبیعی خود را از دست داد و گیج شد ناگهان چاقویش را بیرون کشید و با آن ضربه ای به سرم زد! من هم قصد داشتم چاقو را از دستش خارج کنم که به شدت مقاومت می کرد. در همین گیر و دار بود که در یک لحظه تیغه چاقو به گلویش خورد و روی زمین افتاد اما من قصد کشتن او را نداشتم!
گزارش روزنامه خراسان حاکی است: در این هنگام مقام قضایی پرسید شما که قصد قتل نداشتید و مدعی هستید که چاقو هم اتفاقی به گلوی نوجوان خورد، پس چرا با اورژانس تماس نگرفتید یا او را به بیمارستان نرساندید؟ متهم پاسخ داد: ترسیده بودم!!
بنابر گزارش روزنامه خراسان، اگرچه اعترافات متهم درباره انگیزه وقوع جنایت قانع کننده نیست اما وی با صدور دستوری از سوی قاضی دکتر صفری در اختیار کارآگاهان اداره جنایی آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت تا بررسی های بیشتری درباره ابعاد مختلف این جنایت تکان دهنده و زوایای پنهان آن انجام شود.

منبع: خراسان

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه