«عقاب‌های کیمیکالی» در بند پلیس!

  • ۳ ماه قبل
  • 0

دو گوشی قاپ آپاچی سوار که به «عقاب‌های کیمیکالی» معروف شده‌اند در حالی با سرعت عمل نیروهای انتظامی مشهد به چنگ قانون افتادند که در ششمین دستبرد خود سه خواهر را طی یک درگیری خونبار به شدت مجروح و روانه بیمارستان کردند.
به گزارش اختصاصی روزنامه خراسان، این حادثه وحشتناک جمعه شب گذشته هنگامی رخ داد که سه خواهر سوار بر تاکسی اینترنتی به سوی بولوار پنجتن مشهد حرکت کردند اما ترافیک شدید این منطقه (که همواره موجب گلایه و نارضایتی اهالی است) سرعت خودروها را به حدی کاهش داد که تاکسی اینترنتی هم مانند دیگر خودروها ناچار به توقف می‌شد.
اما در آن سوی خیابان دو جوان آپاچی سوار مانند عقاب چشم به مسافران تاکسی اینترنتی دوخته بودند و چشم از آنان برنمی داشتند چرا که شیشه خودرو پایین بود و زن ۵۰ ساله نیز تلفن همراهش را در دست داشت.
دو جوان موتورسوار که از ساعاتی قبل مرتکب چند فقره گوشی قاپی شده بودند، اکنون در‌اندیشه ششمین دستبرد خود، به طرف تاکسی اینترنتی حرکت کردند و موتورسیکلت به صورت خلاف جهت در کنار خودرو قرار گرفت. در یک لحظه ناگهان سرنشین موتورسیکلت آپاچی، گوشی تلفن را از دست زن ۵۰ساله چنگ زد و راکب نیز گاز موتورسیکلت را فشرد با فریاد زن میان سال بلافاصله راننده خودرو پدال ترمز را فشرد و سه خواهر در حالی هراسان و سراسیمه از تاکسی پیاده شدند که موتورسواران به داخل پنجتن ۲۵ گریختند اما وقتی به انتهای کوچه رسیدند تازه متوجه شدند که این کوچه بن بست است. راکب موتورسیکلت آپاچی، بی درنگ دور زد تا از مسیر دیگری بگریزد اما در این هنگام سه خواهر نیز وارد کوچه بن بست شده بودند و تلاش کردند جلوی فرار سارقان را بگیرند. زن ۵۰ ساله دستانش را در کوچه باریک گشود تا مسیر حرکت دزدان را سد کند ولی زورگیر خشن چرخ موتورسیکلت را محکم بر پیکر مال باخته کوبید و او را نقش زمین کرد تا راه گریزی بیابد در این لحظه بود که خواهر ۴۵ ساله مال باخته گوشه تی شرت سرنشین موتورسیکلت را کشید و آن‌ها را واژگون کرد اما ناگهان سرنشین موتورسیکلت دست زن ۴۵ ساله را گرفت و طوری پیچاند که صدای جیغ او صحنه وحشتناکی را رقم زد. این گونه بود که خواهر کوچک‌تر وحشت زده به یاری خواهرانش شتافت و با دست خالی به طرف زورگیر جوان هجوم برد ولی او با مشت محکمی که به دهان زن ۳۳ ساله کوبید تعدادی از دندان هایش را فرو ریخت و دهان او را پرخون کرد.
گزارش روزنامه خراسان حاکی است: همه این صحنه‌های هولناک طی چند دقیقه در حالی رخ داد که نیروهای گشت نامحسوس کلانتری گلشهر نیز با مشاهده صحنه درگیری بلافاصله به سوی خیابان پنجتن ۲۵ حرکت کردند که راه فرار را بر راکب موتورسیکلت بستند. با دستگیری جوان ۲۶ ساله که «محمد – س» نام دارد بررسی‌ها نشان داد که همدست او پس از مجروح کردن دو خواهر از صحنه حادثه گریخته است. بنابراین گزارش، دقایقی بعد از انتقال آپاچی سوار ۲۶ ساله به مقر انتظامی، بازجویی‌های تخصصی از وی زیر نظر سرهنگ روح‌ا… شجاعی (رئیس کلانتری گلشهر) آغاز و مشخص شد که او و همدست فراری‌اش در چند ساعت قبل نیز گوشی قاپی‌های دیگری نیز انجام داده‌اند. این متهم معتاد به قرص‌های مخدردار که سوابق سرقت نیز دارد و تصاویر مختلفی را بر‌اندامش خالکوبی کرده است، در بازجویی‌ها گفت: حدود دو هفته قبل با میثم – م (متهم فراری) در فضای سبز خیابان طبرسی ۳۸ آشنا شدیم و همان روز هم تصمیم گرفتیم تا با یکدیگر گوشی قاپی کنیم!
بعد از این رفاقت بود که در مناطق مختلف شهر سرقت می‌کردیم و گوشی‌های سرقتی را نیز به یک مالخر حرفه‌ای بین ۸۰۰ تا سه میلیون و پانصد هزار تومان (بستگی به نوع و مدل گوشی) می‌فروختیم!
وی با بیان این که موتورسیکلت آپاچی قرمزرنگ به خودش تعلق دارد، در ادامه بازجویی‌ها افزود: مدتی است که از شهرستان کلات به مشهد آمده‌ام و در منزل خواهرم سکونت دارم و قبل از دستگیری پنج دستگاه گوشی تلفن در مناطق خیابان شهید مفتح، صدمتری، اطراف میدان شهید فهمیده، بولوار‌اندیشه و کوثر نیز سرقت کرده ایم و. ..
به گزارش اختصاصی روزنامه خراسان، در پی اعترافات متهم و با دستورات ویژه قضایی بلافاصله عملیات دستگیری زورگیر فراری در دستور کار افسران ورزیده دایره تجسس کلانتری گلشهر قرار گرفت. طولی نکشید که چندین پاتوق خلافکاران به محاصره درآمد اما او در این مکان‌ها حضور نداشت. از سوی دیگر با توجه به اهمیت و حساسیت مقابله با جرایم خشن موجب شد تا رئیس پلیس مشهد در همان نیمه‌های شب، دستورات محرمانه‌ای را برای ردیابی و رصدهای اطلاعاتی ویژه صادر کند که بدین ترتیب همه عوامل کلانتری به حالت آماده باش درآمدند و عملیات ردزنی زورگیر فراری تا سپیده دم به طول انجامید. در همین هنگام بود که افسران دایره تجسس موفق شدند با بهره گیری از تجربیات ارزنده سرهنگ احمد نگهبان (فرمانده جدید انتظامی مشهد) به سرنخ هایی از حضور متهم در یکی از پاتوق‌های استعمال مواد مخدر دست یابند. بنابراین نیروهای عملیاتی در یک اقدام هماهنگ و ضربتی وارد پاتوقی در خیابان ۲۶ شدند و میثم را در حال مصرف کیمی کال (نوعی مخدر توهم زا معروف به ماری جوانای صنعتی) دستگیر کردند. از طرف دیگر در بازرسی از مخفیگاه این زورگیر ۲۴ ساله یک گرم مواد مخدر «کیمی کال» به همراه چند دستگاه گوشی تلفن سرقتی در حالی کشف شد که وی نیز تصاویری مانند عقاب را روی‌اندامش خالکوبی کرده بود و به همین دلیل این زورگیران جوان به «عقاب‌های کیمی کال» معروف شده‌اند.
با انتقال این زورگیر جوان به کلانتری، بررسی‌های پلیسی درباره این ماجرای وحشتناک ادامه یافت و مشخص شد که این متهم سابقه دار نیز از تبهکاران حرفه‌ای است در همین حال رئیس پلیس مشهد با تایید خبر دستگیری «عقاب‌های کیمی کال» به خراسان گفت: با توجه به تاکید سردار محمد کاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) برای مبارزه قاطع با زورگیران و مخلان نظم و امنیت در مشهد، گروه‌های گشت نامحسوس سامان دهی و تقویت شده‌اند تا به صورت شبانه روزی به گشت زنی در حوزه‌های استحفاظی بپردازند. سرهنگ احمد نگهبان افزود: به همین دلیل قبل از اعلام ماجرای زورگیری آپاچی سواران به پلیس ۱۱۰، بلافاصله نیروهای گشت نامحسوس در محل حضور یافتند و یکی از سارقان را در حال درگیری با مال باختگان دستگیر کردند. مقام ارشد انتظامی مشهد با اشاره به اعترافات متهمان افزود: تاکنون هشت شاکی به کلانتری گلشهر مراجعه و آنان را شناسایی کرده‌اند اما پلیس احتمال می‌دهد که آن‌ها زورگیری و سرقت‌های بیشتری مرتکب شده‌اند که بررسی‌های تخصصی در این باره همچنان ادامه دارد. «کلیددار امنیت مشهد» تصریح کرد: زورگیران سه خواهر را مجروح کرده‌اند که پس از حضور نیروهای انتظامی در صحنه حادثه و هماهنگی با امدادگران اورژانس، به مرکز درمانی منتقل شدند. وی از شاکیان و مال باختگانی که با این شیوه هدف گوشی قاپی قرار گرفته‌اند، درخواست کرد برای شناسایی زورگیران به دایره تجسس کلانتری گلشهر مراجعه کنند.

منبع:خراسان

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *