ماجرای خودروهای سرقتی که دود می شدند!

  • ۲ سال قبل
  • 0

نیروهای کلانتری آبکوه مشهد، سارقانی را با رصدهای اطلاعاتی دستگیر کردند که خودروهای مسروقه را در پاتوق خلافکاران دود می کردند.
به گزارش اختصاصی خراسان، ماموران کلانتری آبکوه مشهد که گروهی از منابع و مخبران را برای رصدهای اطلاعاتی فعال کرده بودند، به سرنخ هایی از یک باند سرقت دست یافتند که بررسی های غیرمحسوس نشان می داد آنان خودروهای مدل پایین را تنها با یک «سیم مفتولی» از منطقه قاسم آباد سرقت می کنند و به پاتوق های خلافکاران در حاشیه شهر می آورند. همزمان با کسب این اطلاعات و با صدور دستوری ویژه از سوی سرهنگ حسین دهقان پور (فرمانده انتظامی مشهد) تحقیقات میدانی گسترده ای برای ریشه یابی ماجرا آغاز شد. گزارش خراسان حاکی است، به همین دلیل گروهی از افسران زبده دایره تجسس با نظارت و هدایت مستقیم سرهنگ ابراهیم خواجه پور (رئیس کلانتری آبکوه) به تجزیه و تحلیل کارشناسی جرم پرداختند و عملیات شناسایی پاتوق ها را در مناطق «کشف» و «اسماعیل آباد» ادامه دادند.
ماموران تجسس در اثنای بررسی های نامحسوس و از طریق منابع اطلاعاتی به سرنخی از سرقت یک دستگاه پراید مدل پایین رسیدند که راننده جوان آن در حال پرسه زنی در یکی از خیابان های «کشف» بود. بلافاصله بیسیم های پلیس به کار افتاد و راننده مذکور زیر چتر اطلاعاتی قرار گرفت. هنگامی که خودرو مقابل یک خواربار فروشی در خیابان شقایق متوقف شد و راننده جوان برای خرید سیگار به درون فروشگاه رفت، استعلام نیروهای تجسس از مرکز فرماندهی پلیس نیز نشان داد که خودروی پراید از بولوار فلاحی در منطقه قاسم آباد سرقت شده است. این گونه بود که نیروهای کلانتری آبکوه وارد عملیات پوششی شدند و به طور نامحسوس در اطراف پراید به حرکت درآمدند.
راننده جوان خودرو به سمت پاتوقی در خیابان فردوسی حرکت کرد و بدون توجه به اطراف، خودرو را مقابل یک منزل مسکونی گذاشت و به داخل پاتوق رفت. در این هنگام نیروهای انتظامی با دستورات تلفنی قاضی «فرهمند نیا» (جانشین معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) منزل مذکور را به محاصره درآوردند و راننده جوان را در حالی کنار چند خلافکار دیگر به دام انداختند که مشغول مصرف مواد مخدر بودند. بنا بر گزارش اختصاصی خراسان، در بازرسی از متهمان، نه تنها مقادیری مواد مخدر صنعتی و سنتی کشف شد بلکه پیدا شدن دو سوئیچ خودرو در جیب یکی از آنان ، روند تحقیقات را دگرگون کرد. چرا که بررسی های افسران دایره تجسس نشان داد یکی از سوئیچ های کشف شده مربوط به خودروی پارک شده در کوچه های اطراف است که آن هم سابقه سرقت از بولوار خادم الشریعه را دارد.
با انتقال دو متهم مذکور و خودروهای سرقتی به کلانتری، بازجویی های تخصصی در این باره با تاکید ویژه رئیس پلیس مشهد، آغاز شد. بررسی ها بیانگر آن بود که دو سارق جوان با استفاده از «سیم مفتولی» خودروهای پراید را به سرقت می برند و سپس لوازم و قطعات قابل فروش را در «پاتوق خلافکاران» به مالخران حرفه ای می فروشند و پول آن را نیز در همان مکان با خرید مواد مخدر صنعتی دود می کنند. سپس لاشه خودرو را در مناطق مختلف شهر به صورت بدون صاحب رها می کنند و متواری می شوند. به گزارش خراسان، در پی اعترافات متهمان، بلافاصله افسران دایره تجسس در ادامه عملیات ضربتی، چندین مالخر اموال و قطعات خودروهای سرقتی را دستگیر کردند که لوازم زیادی شامل جک، زاپاس، باند و غیره را از سارقان حرفه ای خریده بودند.
ماموران انتظامی همچنین با دستگیری یکی از مالخران در شهرک نجفی نیز یک دستگاه پمپ کف کش متعلق به یکی از شاکیان پرونده را کشف کردند. در حالی که تحقیقات بیشتر نشان می دهد که اعضای این باند شبانه به خودروها دستبرد می زدند، عملیات مذکور با دستورات ویژه سرهنگ «دهقان پور» برای شناسایی دیگر عوامل مرتبط با این باند سرقت ادامه دارد.

منبع :خراسان

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *