هاسپس بنیاد خطیب؛ مرکزی برای تسکین آلام بیماران صعب العلاج کشور

  • ۱ ماه قبل
  • 0

دکتر رضا خطیب با اشاره به اینکه هاسپس بنیاد خطیب، مرکزی برای کمک به بیماران صعب العلاج کشور است، افرود: بیمارستان طب تسکینی برای اولین بار در ایران و آن هم در مشهد با بروزترین امکانات آماده ارائه خدمات به بیماران لاعلاج می باشد.

دکتر رضا خطیب، موسس و بنیانگذار بنیاد خطیب و جراح و متخصص مغز و اعصاب درامریکا امروز چهارشنبه (۴خرداد) در نشست خبری که به مناسبت افتتاح بیمارستان هاسپس(طب تسکینی) بنیاد خطیب، در محل ابن بیمارستان برگزار شد؛ بیان کرد: این موسسه درمانی اولین مرکز هاسپس در سطح کشور است تا کمکی برای تسکین آلام بیماران صعب العلاج باشد.

وی با اشاره به اینکه بنیاد خطیب شامل درمانگاه و هتل آپارتمان می باشد که درآمد آن صرف بیماران نیازمند می شود، افزود: بنیاد خیریه خطیب حدود ۶۰۰ خانواده نیازمند و در مجموع حدود ۳۰۰۰ نفر تحت پوشش دارد که به این افراد علاوه بر خدمات درمانی، هر ۴۵ روز سبد معیشتی داده می شود.

دکتر خطیب افزود: از میان ابن ۶۰۰ خانوار ۵۰ دانش آموز ممتاز را انتخاب و هزینه تحصیل آنها را تا هر مقطعی توسط دکتر خطیب پرداخت می شود حتی اگر فرد بورسیه خارج از کشور شود.

این جراح و متخصص مغز و اعصاب در امریکا خاطر نشان کرد: این مجتمع اگر در بحث پزشکی نتواند به خانواده های نیازمند ارائه دهد آنها را به بیمارستان های طرف قرارداد معرفی می کند.

خطیب با اشاره به ویژگی های مرکز هاسپس خطیب یا همان مرکز طب تسکینی؛ گفت: برای ساختن این مجتمع در سال ۹۰ موافقت اصولی برای ساخت آن صورت گرفت و آیین نامه آن به امضای وزیر رسید.

وی افزود: زمین این مکان از طریق مزایده با ۴ هزار متر و زیربنای ۵۵۰۰ متر خریداری شده است، در اسفند ماه سال گذشته پروانه بهره برداری ابن مجتمع دریافت و از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز به کار کرده است.

مدیر و بنیانگذار بنیاد خطیب با اشاره به اینکه بنیاد خطیب تنها موسسه ای است که هیچ کمکی از هیچ نهادی دریافت نمی کند، ابراز کرد: این مجتمع اولین هاسپس با بروزترین امکانات در ایران است.

دکتر خطیب کمک و همراهی و همدلی کردن برای کسانی که دوستشان داریم و در روزهای پایانی زندگی به سر می برند، جشن گرفتن زندگی فارغ از توجه به زمان و محدودیت های زمانی، توجه ویژه به نیازها و خواسته های بیماران به نحوی که حس کنند تمام خواسته ها و نیازهایشان دیده و شنیده می شود از جمله اهداف تاسیس هاسپس خطیب به شمار می رود.

وی گفت: این مرکز شامل درمانگاه عمومی شبانه روزی و قسمتی برای بیماران لاعلاج می باشد، در قسمت بیماران لاعلاج ۱۰ سوییت برای بیمار با همراه در نظر گرفته شده، وقتی فردی روزهای پایانی عمر خود را به علت بیماری لاعلاج می گذراند این سوییت ها با امکانات بروز در زمینه درمان می تواند شرایط خوبی را برای او فراهم اورد.

وی افزود: البته ۹۰ درصد ارائه خدمات ما به این بیماران در منازل این افراد انجام می شود؛ همچنین دو اتاق در این مجتمع برای همراهان بیمار در نظر گرفته شده است. این مجتمع حتی بعد از فوت بیمار با خانواده فرد در ارتباط می باشد و به آنها مشاوره های روحی و روانی می دهد.

دکتر خطیب با بیان اینکه هزینه ساخت هاسپس ۴ میلیون دلار بوده است؛ گفت: در این مجتمع بخش خصوصی، دولتی و خیریه داریم.

موسس و بنیانگذار هاسپس خطیب در پایان یادآور شد: در آینده با توجه به اینکه افراد از مدت ها قبل با هاسپس و خدمات آن آشنا شدند و شاید خودشان نیز عضوهای فعالی از این گونه مراکز باشند هنگامی که به روزهای پایانی زندگی شان نزدیک می شوند در مواجهه با مرگ ترس های امروزی را نخواهند داشت و کاملا آشنا و برنامه ریزی شده به طی کردن روزهای پایانی زندگی می پردازند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *