• صفحه خانگی
  • >
  • شهری
  • >
  • اجرای پروژه چپ گرد پیامبر اعظم(ص) پاسخ به درخواست مردم بود

اجرای پروژه چپ گرد پیامبر اعظم(ص) پاسخ به درخواست مردم بود

  • ۱ سال قبل
  • 0

شهردارمشهد با اشاره به اینکه پروژه چپ گرد پیامبر اعظم به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی خواسته مردم بود، گفت: افرادی که قصد رفتن به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی را داشتند، باید حدود ۵کیلومتر مسیر اضافه را طی می کردند، که در کنار آلودگی هوا، تداخل ترافیکی و مصرف سوخت بیشتر وقت آنها را نیز هدر می داد، لذا اجرا این پروژه ضروری بود. در مراسم آغاز عملیات اجرایی چپ گرد پیامبر اعظم (ص) (حاج قربان)به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی که با حضور جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهری برگزار شد، افزود: در کنار پاسخ به خواسته مردم موضوع تکمیل حلقه اتصال رینگ بزرگراهی مشهد نیز بسیار مهم بود.

وی اضافه کرد: اما پیوست همه اینها چگونگی استفاده از ابزارهای روان سازی زندگی شهری مناطق شهری به نوعی که شاهد اتفاقاتی که قبلا بزرگراه ها برای مناطق ایجاد کردند، نباشیم.

شهردارمشهد تصریح کرد: اولویت ما از ابتدا این بود که زمانبندی درنظر گرفته شده برای پروژه ها را رعایت کنیم اما از تاخیر در برخی از پروژه ها گلایه هایی می شود .

کلائی خاطرنشان کرد: شرط انصاف توجه به این نکته است که در شرایط رکود اقتصادی، شیوع کرونا و شرایطی که به اندازه کافی نیروی متخصص نداشتیم و مشاوران ما به اندازه کافی زبده نبودند، شاهد اتفاقات خوبی در حوزه عمرانی بوده ایم.

وی ادامه داد: اجرای تعداد زیادی پروژه عمرانی باعث شد که اکنون دارای مشاورانی زبده و غبراق و مسلط به موضوعات و مهندسان جوانی باشیم که در روند اجرای این پروژه ها استاد شده اند و می توانند درخدمت شهر باشند.

شهردار مشهد گفت: با توجه به این موضوع شرط انصاف است که از همکارانم در حوزه معاونت عمران بابت اهتمام و سرعت حداکثری که در اجرای پروژه ها بکارگرفتند تشکر کنم وامیدوارم این مسیر برای خدمت به مردم تداوم داشته باشد.

اجرای ۱۱ تقاطع در شبکه بزرگراهی شهر

همچنین شهردار مشهد درحاشیه این مراسم اظهارکرد: حدود دوسال است که اجرای پروژه های عمرانی را برای رفع مشکلات ترافیکی رینگ اطراف مشهد که عمدتا بزرگراهی است دردستورکار قرار داده ایم موضوعی که جزو اولویت های مطالعات جامع حمل ونقل شهر نیز است.

وی افزود: یکی از این پروژه ها چپگرد بزرگراه پیامبر اعظم(ص) به بزرگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی بود که امروز عملیات اجرایی آن آغاز شد.

کلائی با بیان اینکه یکی از نگرانی هایی که در اجرای این پروژه وجود داشت مسدود شدن این بزرگراه و امکان ایجاد ترافیک در ورودی شهر مشهد بود، خاطرنشان کرد: برهمین اساس و برای جلوگیری از این مشکلات، تقاطع چپ گرد حاج قربان به صورت سگمنتال(قطعات پیش ساخته بتونی) مانند تقاطع آزادگان احداث خواهد شد.

شهردارمشهد با اشاره به اینکه در مجموع ۱۱ تقاطع و پل غیر همسطح در رینگ بزرگراهی مشهد طی دوسال گذشته اجرا و یا اکنون درحال اجرا است، ادامه داد: امیدواریم با اجرای این چپ گرد و تقاطع های ابوطالب و نخودک که پیش از این اجرا شد و همچنین تکمیل تقاطع غیر همسطح زندگی و آزادگان، خلیج فارس، جانباز به آزادی و..شاهد روان سازی و تسهیل دسترسی در شبکه بزرگراهی مشهد باشیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *