سرنوشت سیاه!

  • ۳ سال قبل
  • 0

او در حالی خون آلود به خانه رسید که از باران تیر گریخته بود!
چند روز قبل ماموران کلانتری شفای مشهد به تعقیب سارقانی پرداختند که یک دستگاه خودروی پراید را از حوزه استحفاظی کلانتری قاسم آباد سرقت کرده بودند. در این عملیات که به تیراندازی پلیس انجامید دو نفر از سرنشینان خودروی سرقتی مجروح شدند اما یکی از مجروحان درحالی دستگیر شد و به مرکز درمانی انتقال یافت که راننده و سرنشین مجروح دیگر با استفاده از تاریکی شب از محل گریختند. ماموران تجسس کلانتری که با دستورات ویژه قاضی سید جواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) عملیات ردزنی دزدان فراری را آغاز کرده بودند به سرنخ هایی رسیدند که نشان می داد سارقان فراری در یک منزل مسکونی واقع در بولوار رسالت مشهد مخفی شده اند. زمانی که نیروهای تجسس وارد مخفیگاه سارقان شدند یک زن و دو مرد دیگر از اعضای این باند را درحالی به دام انداختند که فرد مجروح فراری آخرین نفس های زندگی اش را می کشید. زنی که عضو باند سرقت بود به همراه دیگر سارقان، یکی از گلوله ها را از بدن جوان مجروح خارج کرده بودند اما گلوله دیگر هنوز در بدن سارق وجود داشت.
پس از کشف مقادیر زیادی لوازم و قطعات خودروهای سرقتی از «لانه کثیف» بازجویی های تخصصی از اعضای این باند سرقت آغاز و مشخص شد که زن جوان نیز یکی از اعضای این باند است و در سرقت ها نقش اصلی را دارد. آن چه می خوانید گفت وگوی با این سارق جوان است.
نامت چیست؟ مهری
چند ساله هستی؟ ۲۹ سال دارم.
اهل مشهدی؟ بله! در مشهد متولد شدم و در حاشیه شهر رشد کردم.
به چه اتهامی دستگیر شدی؟ به خاطر سرقت قطعات خودرو
تا چه مقطعی تحصیل کردی؟ سیکل
چرا ترک تحصیل کردی؟ ازدواج کردم.
چند خواهر و برادر داری؟ یک خواهر ناتنی کوچک تر از خودم و یک خواهر تنی دو قلو دارم بیشتر از ۱۵ سال است که خواهر دو قلویم را ندیدم فقط می دانم ازدواج کرده است و او هم دو فرزند دو قلو دارد!
پدر و مادرت در قید حیات هستند؟ خیر از مادرم که چیزی به خاطر ندارم پدرم می گفت وقتی نوزاد شیرخواره ای بودم توسط یکی از بستگانش به قتل رسیده‌است! پدرم را نیز ۹ سال قبل از دست دادم او بر اثر شدت مصرف مواد مخدر دچار عفونت ریه شد و از دنیا رفت.
بعد از مرگ پدرت چگونه زندگی ات را می گذراندی؟ نامادری ام به دنبال زندگی خودش رفت و من که چند سالی بود طلاق گرفته بودم و اعتیاد داشتم به تدریج به سمت خلاف کشیده شدم.
دوران کودکی و نوجوانی شما چگونه سپری شد؟ به سختی! وقتی در شکم مادرم بودم پدرم به جرم قاچاق مواد مخدر به حبس ابد محکوم شد بعد از مرگ مادرم نیز من و خواهر دوقلویم را مادربزرگ پدری ام تر و خشک می کرد تا وقتی که پدرم عفو خورد و از زندان آزاد شد و مجدد ازدواج کرد بعد از آن من و خواهرم نزد نامادری و پدرم زندگی می کردیم. نامادری ام هم مدام کتکمان می زد.
بزرگ ترین آرزوی دوران کودکی ات چه بود؟
(متهم چند لحظه سکوت کرد و سپس در میان اشک و آه گفت) آرزویم این بود که یک خانواده داشته باشم و مثل آدم های معمولی زندگی کنم!
ازدواج کردی؟ بله اولین بار در سن ۱۵ سالگی به اجبار نامادری ام با فردی لاابالی، معتاد و دایم الخمر ازدواج کردم که دو سال بعد طلاق گرفتم. برای دومین بار در سن ۲۵ سالگی در حالی که برای خرید پایپ
( ابزار استعمال مواد مخدر صنعتی ) رفته بودم با محسن( یکی از سارقان دستگیر شده ) آشنا شدم و به صورت موقت به عقد او در آمدم.
فرزند داری؟ خوشبختانه خیر!
آیا اعتیاد به مواد مخدر داری؟ بله ۱۲ سال است که شیشه مصرف می کنم.
چرا به مصرف مواد مخدر روی آوردی و اولین بار چه کسی به شما پیشنهاد مصرف مواد مخدر را داد؟ بعد از طلاق از همسر اولم شرایط روحی نامناسبی داشتم و به پیشنهاد یکی از دوستانم به مصرف مواد مخدر صنعتی (شیشه) روی آوردم.
آیا تا به حال سعی در ترک مواد مخدر داشتی؟ بله چندین بار سعی کردم ترک کنم اما موفق نشدم.
هزینه مصرف مواد مخدر را چگونه تامین می کنی؟ روزی ۳۰ هزار تومان شیشه مصرف می کنم که همسرم با سرقت و جمع آوری ضایعات هزینه آن را تامین می کند.
سابقه کیفری داری؟ بله با عنوان سرقت، اعتیاد و رابطه نامشروع
چرا پس از آزادی از زندان مجدد مرتکب جرم شدی؟ با افراد خوبی معاشرت ندارم آخرین بار که ۱۰ماه قبل از زندان آزاد شدم شوهرم به دنبالم آمد و باز هم در آن فضای خلاف قرار گرفتم.
چرا دستگیر شدی؟ من با مادرشوهرم در یک خانه زندگی می کنیم او هم مثل من و شوهرم معتاد است و شیشه مصرف می کند و از راه جمع آوری ضایعات هزینه موادش را تامین می کند. چند روز قبل تقریبا سحر بود که عماد شوهر خواهر محسن در حالی به خانه مادرشوهرم آمد که تیرخورده بود و خونریزی داشت و گفت که با جلال و مجید با خودروی سرقتی برای دزدی رفته بودند که ماموران کلانتری شفا آن ها را تیرباران کردند! از طرفی مادرشوهرم چون من کسی را ندارم خیلی من را در خانه اذیت می کند. شب گذشته محسن می خواست با دوستش حسن برای سرقت بیرون بروند که من برای فرار از نیش زبان های مادرشوهرم از خانه خارج شدم‌ و از محسن خواستم من را با خودش ببرد. حسن مقابل یک منزل در بولوار شفا نگه داشت و گفت من مدتی است این خانه را در نظر گرفتم و نمی توانم از این خانه بگذرم ! آن ها به داخل خانه رفتند و از داخل پیلوت مقداری لوازم سرقت کردند اما حسن طمع کرد و گفت باید باتری خودرو را هم بردارم می خواهم آن را روی خودروی خودم بگذارم ! وقتی حسن به داخل خانه رفت صاحبخانه بیدار شد ما هم فرار کردیم … امروز صبح در خانه خواب بودیم که ماموران کلانتری شفا سر رسیدند و همگی مان را دستگیر کردند .
چه کسی را در سرنوشت پیش آمده مقصر می دانی؟ نمی دانم! اگر بگویم پدر و مادرم که آن ها زیر خروارها خاک خفته اند و دوست ندارم پشت سر مرده حرفی بزنم !شاید مقصر اصلی این سرنوشت سیاه خودم باشم!
‌اگر به عقب برگردی چه مسیری را در زندگی انتخاب می کنی؟ مسیر درستی که در آن بتوانم یک زندگی معمولی مثل بقیه آدم ها داشته باشم.
منبع: خراسان

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *