تکلیف هیات‌های اجرایی امروز یا فردا مشخص می‌شود

  • ۸ ماه قبل
  • 0

محمدرضا هاشمی امروز در مراسم افتتاحیه آغاز ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: در هر جا که همت، همدلی، وحدت و انسجام داشتیم، موفق بودیم. در همه جا وقتی وحدت و انسجام باشد، موفقیت نیز هست، هیچ کس از اختلاف و عدم صمیمیت به جایی نرسیده و هرجا موفقیت داشتیم از وفاق و همدلی است که در این ایام نیز ایجاد شد.

وی بیان کرد: از امروز یکشنبه ۱۰ آذر از ساعت ۸ صبح در سراسر کشور، در وزارت کشور و فرمانداری‌های حوزه انتخابیه، ثبت نام به مدت هفت روز تا ۱۶ آذر از ۸ صبح تا ساعت ۱۸ انجام خواهد گرفت. داوطلبانی که قصد ثبت نام دارند می‌توانند به فرمانداری‌های مراکز حوزه انتخابیه یا وزارت کشور مراجعه کنند و ثبت نام خود را انجام دهند. در حوزه مجلس خبرگان اولین میان دوره‌ای پنجمین دوره خبرگان رهبری به علت فوت آیت‌الله هاشمی شاهرودی باید برگزار شود. دستور ستاد انتخابات خبرگان از دیروز و حوزه ثبت نام مجلس از امروز بوده و ثبت نام خبرگان از ۱۵ تا ۲۱ آذر است.

هاشمی با بیان اینکه در کنار همه وظایف وزارت کشور و مجموعه فرمانداری‌ها، ما دو وظیفه ذاتی داریم، عنوان کرد: اولین وظیفه امنیت داخلی و بعد برگزاری انتخابات بوده زیرا انتخابات ناموس سیاسی ما است. ما ستاد را فعال کردیم و کمیته‌های شش‌گانه را تشکیل دادیم. دو کمیته در حوزه مشهد نیز وجود دارد که یکی از آنها کمیته مناطق است. جلسات مختلفی نیز برگزار شد.

فرماندار مشهد خاطرنشان کرد: هیات اجرایی شامل ۳۰ نفر از اقشار مختلف، معتمدین و روحانیون، هستند. افرادی را پیش‌بینی کردیم که اصل بی‌طرفی را رعایت کنند و بنا بر این نیست افرادی انتخاب شوند که از یک کاندیدای خاص جانبداری داشته باشند زیرا ما مکلف و موظف به رعایت حق‌الناس هستیم. شعار امسال انتخابات ” گام‌ دوم‌ انقلاب، قانون‌مندی، بی‌طرفی، انسجام ملی” است.

وی افزود: از ۶ ماه گذشته در حال آماده کردن بستر حضور مردم در ۲ اسفند هستیم. کمیته‌ها شکل گرفته و هر هفته دو بار جلسات را برگزار می‌کنیم. هیات اجرایی نیز امروز یا فردا تعیین تکلیف خواهند شد که بار اصلی مسئولیت برعهده آنها است. لیست نهایی ۳۰ نفر معتمد تعیین شده و آنها با رای مخفی ۸ نفر عضو اصلی هیات اجرایی و ۵ نفر عضو علی البدل را مشخص خواهند کرد.

هاشمی گفت: انتخابات را خود مردم دارند برگزار می‌کنند و ما هم در کنار مردم به عنوان خادم و خدمتگزار زمینه حضور حداکثری را فراهم خواهیم کرد. این فضا با کار جهادی انجام گرفته است.

فرماندار مشهد با اشاره به اینکه از الان وظایف مسئولان مناطق مشخص است، تصریح کرد: مسئولان بازدیدهای میدانی داشتند. در هر منطقه یک ستاد فرعی در یکی از ادارات پیش‌بینی شده و فرماندهان ارشد انتظامی نیز مشخص هستند. سه رکن اصلی در حوزه انتخابات، نماینده فرماندار، نماینده نظارت و نیروی انتظامی هستند که بین این مثلث وحدت و انسجام شروع شده است.

منبع: ایسنا

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *