افزایش ۲۷ درصدی شعب اخذ رای در مشهد

  • ۴ سال قبل
  • 0

فرماندار مشهد گفت: تعداد شعب اخذ رای پیش بینی شده در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهر مشهد و بخش مرکزی این شهرستان در مقایسه با دوره گذشته این انتخابات ۲۷ درصد افزایش یافته است.

محمد رضا هاشمی در نشستی خبری افزود: در شهرستان مشهد، در سه بخش مرکزی، رضویه و احمدآباد هزار و ۵۸۱ شعبه اخذ رای پیش بینی شده است که هزار و ۵۲۰ شعبه آن مربوط به بخش مرکزی است که البته این آمار پس از تایید هیات مرکزی نظارت رسمیت خواهد یافت.

وی به افزایش جمعیت شهر مشهد پس از سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ تاکنون اشاره و بیان کرد: افزایش تعداد شعب به واسطه حجم بالای آرای اخذ شده در برخی شعب در دوره قبلی انتخابات و همچنین رشد جمعیت در این شهرستان بوده است و در زمان مقتضی آمار واجدان شرایط حضور در انتخابات اعلام می شود.

فرماندار مشهد گفت: در انتخاباتی که دوم اسفند ماه امسال برگزار می‌شود بخش مرکزی به مناطق ۱۹ گانه انتخاباتی با ۱۹ مسئول اجرایی تقسیم شده است و در هر بخش مسئولان دستگاه نظارتی انتخابات و فرماندهان انتظامی نیز تعیین شده و هماهنگی های لازم بین آنان با برگزاری جلسات مشترک انجام شده است.

هاشمی به آسیب شناسی انتخابات دوره‌های گذشته اشاره کرد و گفت: حضور به موقع نیروی انتظامی به عنوان دغدغه‌ای در انتخابات گذشته را مد نظر قرار داده ایم و همچنین اعلام می‌کنم در خصوص تامین تعرفه رای گیری در انتخابات پیش روی مجلس در مشهد دغدغه ای وجود نخواهد داشت.

وی ادامه داد: انتخابات ناموس سیاسی ماست و به طور قطع در مسیر برگزاری انتخابات، آخرت خود را برای دنیای دیگران به فروش نمی رسانم و به مردم قول می دهم از آرای آنان و هر کسی که انتخاب کنند حراست کنم.

فرماندار مشهد به بخشنامه وزارت کشور مبنی بر به کارگیری نیروهای این وزارتخانه در فرمانداری ها اشاره کرد و گفت: خوش نیت معاون سیاسی سابق فرمانداری مشهد را فردی اخلاق مدار و با تجربه می دانم و در حال حاضر نیز از تجربیات ایشان استفاده می کنم و اعلام می کنم اینجانب برای ایشان نامه عدم نیاز در فرمانداری صادر نکرده ام.

فرماندار مشهد گفت: مسایل اجتماعی در این شهرستان، دغدغه رهبر معظم انقلاب، رییس جمهوری و وزیر کشور است و در این خصوص فرمانداری نیز در راستای وظایف محول شده از وزارت کشور عمل خواهد کرد.

هاشمی افزود: طرح نجات برای ساماندهی مسایل اجتماعی حاشیه شهر مشهد با تاسیس ۲۴ دفتر تسهیلگری با همکاری استانداری و شهرداری مشهد، در هشت محله مهرآباد، پورسینا، شهید قربانی، سیس آباد، دروی، زرکش، امام هادی و اسماعیل آباد آغاز شده و دفاتر مذکور اقدام به جمع آوری اطلاعات، بازدید از محلات و جلسات متعدد کرده اند.

وی ادامه داد: قرار است طرح نجات در ۶۷ محله حاشیه و کم برخوردار شهر مشهد با حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت اجرا شود.

فرماندار مشهد طرح مثلث اقتصادی فرهنگی استاندار خراسان رضوی را دغدغه استانی مشهد دانست و گفت: شهرستان مشهد ۵۶ درصد جمعیت استان را در خود جای داده است و در حال حاضر در قالب این طرح ۲۶۶ طرح اقتصادی با ۴۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و ایجاد ۷۶ هزار شغل در نظر گرفته شده است.

هاشمی افزود: ۱۴ جلسه با شهرداری مشهد به عنوان معین اقتصادی شهرستان مشهد ۷۰ مصوبه داشته است و در حال حاضر دغدغه نخست اقتصادی فرمانداری تثبیت اشتغال برای چهار هزار و ۴۴۲ واحد صنعتی، معدنی و کشاورزی موجود در این شهرستان است.

فرماندار مشهد گفت: در دهه آخر صفر چهار میلیون و ۸۴۶ هزار زائر به مشهد آمدند که بیش از نیم میلیون نفر از این تعداد با پای پیاده از چهار جاده نیشابور، قوچان، کلات و سرخس به مشهد مشرف شدند.

هاشمی افزود: در مجموع پنج هزار و ۳۰۰ هیات مذهبی از خراسان رضوی و دیگر استان‌های کشور در آیین‌های عزاداری دهه آخر صفر شرکت کردند و برای پذیرایی از این تعداد زائر در مجموع ۸۶۰ ایستگاه صلواتی برپا شد که ۲۶۰ ایستگاه در مسیر زائران پیاده خدمت رسانی می کردند.

وی ادامه داد: نظارت بر بازار مشهد طی این ایام با ۴۰۰ نفر از بازرسان و کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، بازار و اصناف انجام شد که رضایتمندی بالایی برای مردم و زائران در مراسم امسال به همراه داشت و در قالب این بازرسی ها ۶۰۰ میلیون ریال بابت گرانفروشی و دیگر تخلفات صنفی به مردم عودت داده شد.

فرماندار مشهد ساماندهی کشف رود را دیگر دغدغه محلی مشهد عنوان کرد.

هاشمی با گرامیداشت هفته وحدت به جمعیت ساکن اهل سنت در این شهرستان اشاره و بیان کرد: جمعیت برخی روستاهای مشهد تلفیقی از شیعیان و اهل سنت است و بالاترین سرمایه ما همین وحدت موجود است و با توجه به تهدیداتی که از سوی دشمنان وجود دارد معتقدیم ترس آنان از توان نظامی ما نیست بلکه از وحدت مردم و مسئولان است.

وی افزود: در حوزه مباحث اختلافی بین مرز دو شهرستان مشهد و بینالود (طرقبه- شاندیز) به طور طبیعی نظر اداره و کارشناسان تقسیمات کشوری وزارت کشور مورد قبول این فرمانداری است اما فرمانداری مشهد از افزایش وسعت این شهرستان استقبال می کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *