استقبال از فیلمهای جشنواره فجر در خراسان رضوی رو به افزایش بوده است

  • ۲ ماه قبل
  • 0

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در بیانیه ای اعلام کرد: آمارها در سه سال گذشته در استان نشان می دهد که استقبال از فیلم‌های جشنواره فجر به نسبت دو سال گذشته بیشتر و رو به افزایش بوده است.

به گزارش یکشنبه شب ایرنا به نقل از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، با توجه به خبری که در رسانه ها مبنی بر ضرر پردیس سینمایی اطلس در بیست و یکمین جشنواره فیلم فجر مشهد مقدس منتشر شده است، ستاد اجرایی بیست و یکمین جشنواره فیلم فجر مشهد طی بیانیه ای میزان فروش سینماهای این کلانشهر و استقبال مردمی از این جشنواره را تشریح کرد.

در این بیانیه آمده است: در سال ۱۴۰۰ جشنواره فیلم فجر مشهد در هشت روز، ۲۰ هزار نفر مخاطب و در سال ۱۴۰۱ در هشت روز ۱۲ هزار نفر مخاطب داشت، در سال ۱۴۰۲، با اینکه جشنواره در ۶ روز برگزار شد که یک روز آن با فوتبال تیم ملی تقارن داشت، ۱۷ هزار و ۶۸۸ نفر به تماشای فیلم‌ها نشستند که نشان از رونق جشنواره داشته است.

سینماهای اصلی جشنواره در مشهد مقدس، سینماهای هویزه، سیمرغ و آفریقا بوده که از این بین، سینمای هویزه که سینمای اصلی مردمی بوده است، بیش از پنج هزار تماشاگر داشته و در مجموع، در سالن های سینماهای مشهد بیش از ۱۶ هزار نفر به تماشای فیلم های جشنواره نشسته اند که عدد قابل توجهی است.

این اداره کل در جهت عدالت اجتماعی، جدا از سه سالن اصلی، برای دیگر سینماهای مشهد تعدادی فیلم خریداری کرد و انتخاب عناوین و نوع فیلم‌ها را نیز به اختیار خود سینما گذاشت.

اتفاق مبارک جشنواره امسال این بود که فیلم هایی که با محوریت هویت ملی به نمایش درآمد، از سوی تماشاگران با استقبال گسترده رو به رو شد به شکلی که بلیط فیلم هایی چون «احمد، مجنون، آسمان غرب، عملیات رقه و پرویز خان» در سینمای هویزه بصورت کامل فروش رفت و گروهی از تماشاگران با ایستادن در سالن این فیلم ها را تماشا کردند.

در این بیانیه آمده است: به عنوان مثال برای تماشای فیلم احمد بیش از ۵۰۰ نفر در سینما هویزه حضور یافته و عده ای نیز پشت دربها ماندند و این در حالی بود که متاسفانه پردیس سینمایی اطلس به دلیل ضعف در شبکه مخاطبین، نتوانست همچون سینما هویزه از اقبال مخاطبان بهره ای ببرد.

به نظر می رسد که این سینما باید در مدیریت خود و خدمت به مردم تجدید نظر کند تا اقبال تماشاگران را برای تماشای فیلم‌های در حال اکران و نه برنامه های جنبی، به سمت خود جلب کند.

علی رغم این موضوع تحلیل آمار آخرین سالی که این سینما در جشنواره حضور داشته است نشان می دهد که سال ۱۴۰۰ در طول هشت روز عدد تماشاگران اطلس هزار و ۶۲ نفر بوده است و در سال ۱۴۰۲ در طول پنج روز ۸۴۸ نفر بوده که حاکی از رشد تماشاگر به نسبت دوره قبل در این سینما دارد.

سازمان سینمایی با حمایت و پشتیبانی که از برگزاری جشنواره فیلم فجر در مشهد داشت، امکان اکران تمامی فیلم ها در مشهد محقق شد به جز سه عنوان فیلم «تمساح خونی، بی بدن و صبحانه با زرافه ها»، که علی رغم پیگیری های مکرر این اداره کل، متاسفانه تهیه کنندگان این فیلم ها اجازه اکران در استان‌ها را ندادند.

فروش فیلم های جشنواره در روز پخش فوتبال ایران و قطر در تمامی سالن های سینمای مشهد پایین و حداقلی شد که این امر ناشی از تعصب ارزشمند مردم به هویت ملی و عشق به کشورشان بود.

در همین راستا، با صدور مجوز پخش فوتبال در سینماها از سوی سازمان سینمایی، بلیط تمامی صندلی های سالن های سینمایی در مشهد بصورت هم زمان فروش رفت که درآمد قابل توجه ای را نصیب سینماها کرد.

منبع : ایرنا

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *