ماجرای اسکلت های آهنی درکشتارگاه موتورسیکلت های سرقتی!

  • ۲ ماه قبل
  • 0

مرکز بزرگ اوراق موتورسیکلت های سرقتی در یکی از شهرک های حاشیه ای مشهد هنگامی لو رفت که نیروهای انتظامی یک دزد حرفه‎ای موتورسیکلت را به دام انداختند.
فرمانده انتظامی مشهد در حاشیه جمع آوری و انتقال قطعات و اسکلت های آهنین تعدادی از موتورسیکلت های سرقتی که در عملیات ضربتی نیروهای انتظامی کشف شده بود گفت: عصر بیست و پنجم بهمن، فردی هراسان با پلیس تماس گرفت و از سرقت موتورسیکلت خود خبر داد.

سرهنگ احمد نگهبان افزود: با توجه به شگرد سارق و مشخصاتی که از طریق یکی از دوربین های مداربسته در اختیار پلیس قرارگرفت،تحقیقات گسترده ای از سوی افسران دایره تجسس کلانتری شهرک مهرگان برای شناسایی دزد موتورسیکلت آغاز شد.
وی اضافه کرد:نیروهای انتظامی در اولین مرحله از اقدامات اطلاعاتی به تجزیه و تحلیل محیط جغرافیایی جرم پرداختند و به سرنخ هایی دست یافتند که نشان می داد سرقت موتورسیکلت توسط یک دزد حرفه‎ای صورت می گیرد. بنابراین دامنه بررسی ها به بانک اطلاعاتی مجرمان سابقه داری کشید که با شگردی خاص دست به سرقت می زدند اما هنوز تحقیقات پلیس ادامه داشت که مالباخته سرنخ مهمی از مخفیگاه یک دزد معتاد به پلیس ارائه کرد. طولی نکشید که گروهی از عوامل انتظامی به سرپرستی سرهنگ کریمی (رئیس کلانتری مهرگان)تحقیقات نامحسوسی را با هماهنگی و دستورات ویژه قاضی اسماعیل عندلیب(معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) آغاز کردند و پس از اطمینان از وجود موتورسیکلت های سرقتی درون یک منزل مسکونی، وارد عملیات غافلگیرانه شدند و جوان ۲۴ ساله ای به نام قاسم را در حالی به دام انداختند که دو دستگاه موتورسیکلت سرقتی از مخفیگاه وی کشف شد اما بررسی های تخصصی پلیس بیانگر آن بود که قطعاتی از موتورسیکلت باز شده است.

مقام ارشد انتظامی مشهد خاطرنشان کرد: این متهم سابقه دار که به مواد مخدر صنعتی(شیشه) نیز اعتیاد دارد، دربازجویی های فنی نه تنها به سرقت موتورسیکلت ها از خیابان شهید نبی و بولوار رسالت اعتراف کرد بلکه یک مرکز بزرگ اوراق موتورسیکلت های سرقتی را هم لو داد و گفت: برخی قطعات موتورسیکلت هایی را که ازمقابل رستوران و یا حاشیه خیابان ها سرقت می کردم به فردی به نام«رضا» می فروختم که در پوشش تعمیرگاه موتورسیکلت،مالخری می کند.
سرهنگ نگهبان با اشاره به اهمیت ماجرای مذکور تصریح کرد:ریشه یابی پرونده های سرقت همواره مورد تاکید پلیس است و به همین دلیل پس از دستگیری هر سارق بی درنگ تحقیقات گسترده ای برای شناسایی و دستگیری مالخران و افراد مرتبط با سارق آغاز می شود.به همین خاطر نیز گروه عملیاتی افسران تجسس،بلافاصله عازم منطقه معروف به علی آباد شدند و با انجام یکسری فعالیت های اطلاعاتی دریافتند که مالخر ۵۰ ساله چندین متر از هر دوسوی پیاده رو را مسدود کرده است تا رهگذران متوجه اقدامات مجرمانه وی نشوند.

کلیددار امنیت مشهد در ادامه به عملیات ضربتی پلیس برای جمع آوری اسکلت های آهنین در کشتارگاه موتورسیکلت های سرقتی اشاره کرد و افزود: با لو رفتن مرکز اوراق موتورسیکلت ها ،بلافاصله مالخر مذکور دستگیر و مشخص شد که تعدادی از موتورسیکلت های تلنبارشده در این مکان سرقتی هستند؛ به همین دلیل قطعات و موتورسیکلت های مشکوک به سرقت جمع آوری شد و به مقر انتظامی انتقال یافت.
رئیس پلیس مشهد اضافه کرد:تاکنون کارشناسان پلیس مشخصات ۱۲دستگاه از موتورسیکلت های سرقتی را ثبت کرده اند و۷تن از مالباختگان نیز شناسایی شده اند.
سرهنگ احمدنگهبان گفت:مالخر سابقه دار در پوشش تعمیرگاه،موتورسیکلت هایی را از سارقان خریداری کرده است که بررسی های تخصصی برای شناسایی مالباختگان و دستگیری دیگر سارقان  موتورسیکلت با دستورات قاطع قضایی همچنان ادامه دارد.

منبع : روزنامه خراسان

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *