ماجرای مرگ دزد حرفه ای با شلیک پلیس

  • ۴ سال قبل
  • 0

سارق سابقه داری که سوار بر یک دستگاه پراید سرقتی، تحت تعقیب نیروهای کلانتری شفای مشهد قرار گرفته بود، پس از تعقیب و گریز طولانی با شلیک گلوله کشته شد.
سپیده دم روز شنبه گذشته، نیروهای کلانتری شفای مشهد در راستای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و مبارزه قاطعانه با سارقان و مخلان نظم و آرامش مردم، در حال گشت زنی بودند که ناگهان به شماره پلاک یک دستگاه پراید نقره ای مشکوک شدند. بررسی نامحسوس پلاک از فاصله نزدیک تر بیانگر آن بود که شماره ارقام پلاک به شیوه ماهرانه ای تغییر کرده است. در همین حال نیروهای گشت انتظامی به راننده خودرو دستور توقف دادند اما راننده جوان در یک لحظه با مشاهده نیروهای پلیس، پدال گاز را فشرد و به صورت دنده عقب از خیابان هدایت ۴ متواری شد. بنابر گزارش خراسان، ماموران انتظامی در حالی به تعقیب راننده فراری پرداختند که همزمان استعلام شماره خودرو از سیستم مرکز فرماندهی نیز نشان می داد: خودروی مذکور سابقه ثبت سرقت در سامانه پلیس آگاهی را دارد. دیگر جای تردید نبود و نیروهای انتظامی بارها از راننده خواستند دست از فرار بردارد و خودرو را متوقف کند ولی او در خلاف جهت حرکت خودروها همچنان بر سرعت خودرو می افزود و صحنه وحشتناکی را در سپیده دم رقم زده بود. رانندگان از شدت ترس و وحشت خودروها را به حاشیه خیابان می کشیدند و پلیس برای حفظ جان شهروندان فقط با صدای بلند دستور توقف می داد.
این تعقیب و گریز از تقاطع هدایت و هنرور به سمت چهارراه ولیعصر(عج) و انتهای ابوطالب ادامه یافت تا این که در مسیری خلوت ماموران انتظامی به شلیک تیر هوایی پرداختند ولی باز هم راننده سوار بر پراید سرقتی همچنان با سرعت سرسام آور و از لاین کندروی بزرگراه شهید چراغچی به سمت میدان امام حسین(ع) می گریخت تا این که به دلیل سرعت زیاد کنترل فرمان از دست راننده خارج و خودرو پس از برخورد با بلوکه های سیمانی کنار شمشادهای لاین کندرو واژگون شد.
راننده زخمی در همین حال با پای پیاده به آن سوی بزرگراه فرار کرد که در نهایت نیروهای انتظامی پس از اخطارهای مداوم، او را به محاصره درآوردند ولی سارق حرفه ای با یک چرخش ناگهان با چاقو به سمت یکی از ماموران حمله‌ور شد و در همین حال هدف اصابت گلوله پلیس قرار گرفت و جان خود را از دست داد. در بازرسی بدنی از متهم مذکور، مقادیری مواد مخدر صنعتی (هروئین و شیشه) و از داخل خودرو دو عدد پنل پخش، یک عدد ساطور دست ساز، ترازوی توزیع مواد مخدر، شش دستگاه گوشی مستعمل و چند عدد پایپ (آلات و ادوات استعمال مواد مخدر) کشف و ضبط شد. با حضور مقام قضایی ،کارشناسان سلاح در صحنه حادثه، تحقیقات در این باره آغاز شد و جسد راننده ۳۸ ساله به پزشکی قانونی انتقال یافت.
منبع: روزنامه خراسان

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *