تجمع سپرده گذاران کاسپین مقابل استانداری خراسان رضوی

  • ۴ سال قبل
  • 0

حدود ۳۰ نفر از سپرده گذاران موسسه های مالی و اعتباری منحله تشکیل دهنده موسسه کاسپین ظهر دوشنبه برای دریافت مطالبات خود به استانداری خراسان رضوی رفتند.

 

بر اساس اعلام مسئولان و سپرده گذاران موسسات و تعاونی های اعتباری منحله یاد شده تاکنون سپرده گذاران، سپرده های زیر ۱۰ میلیارد ریال خود را دریافت کرده اند و با آنها تسویه حساب شده است اما آنچه امروز سپرده گذاران را به استانداری خراسان رضوی کشانده بود اعتراض به نحوه این تسویه حساب بود.

 

بر اساس اعلام سپرده گذاران، پرداخت اصل سپرده این افراد با کسر سودهای پرداختی به سپرده ها از سال ۹۴ تا ۹۶ همراه بوده است و از طرفی سپرده گذاران مدعی اند سودهای کسر شده بیش از رقم های پرداختی دوره های سود دهی بوده است.

 

یکی از سپرده گذاران موسسه منحله الزهرا به خبرنگار ایرنا گفت: با ۳۵۰ میلیون ریال سپرده در موسسه الزهرا با بنده تسویه کردند و تنها حدود ۱۱۰ میلیون ریال پس دادند و حدود ۲۴۰ میلیون ریال را به عنوان سودهای ۳۵۰ میلیون ریال در ۱۶ ماه کسر کردند.

 

علیرضا نوعی وظیفه دان افزود: اکنون که پیگیر این گونه نحوه پرداخت هستم مسئولان پیشین الزهرا ما را به موسسه کاسپین و کاسپین نیز به الزهرا ارجاع می دهند.

 

یکی از سپرده گذاران موسسه منحله فرشتگان که در مان تجمع کنندگان بود نیز به خبرنگار ایرنا گفت: عمده اعتراض سپرده گذاران به کسر سودها از اصل سپرده ها است، سودهایی که معمولاً در سال های ۹۴ تا ۹۶ پرداخت شده و مردم آن را خرج کرده اند و حالا بر اساس تصمیم های اتخاذ شده همه این سودها کسر شده است.

 

محمد علی قربان نژاد افزود: معمولاً افرادی که زیر ۱۰ میلیارد ریال سپرده داشته اند حدود نیمی از پول خود را به صورت نقدی دریافت کرده اند و بقیه به عنوان سود از اصل سپرده آنها کسر شده است.

 

موسسه اعتباری کاسپین، سال ۹۴ در چهارچوب سیاستهای بانک مرکزی به منظور ساماندهی و تبدیل تعاونی های اعتباری از تجمیع تعاونی های اعتبار فرشتگان، امید جلین گرگان، کشاورزان مازندران، حسنات اصفهان، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، الزهرای مشهد، بدر توس و پیوند شکل گرفت.

منبع: قدس آنلاین

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه