• صفحه خانگی
  • >
  • بیش از ۲۰ میلیارد ریال صرف بهسازی حاشیه شهر سبزوار شد

بیش از ۲۰ میلیارد ریال صرف بهسازی حاشیه شهر سبزوار شد

  • ۲ ماه قبل
  • 0

شهردار سبزوار گفت: ۲۰ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال امسال در قالب طرح “خدمت‌ علوی” صرف بهسازی محله “صالح آباد”، از مناطق حاشیه‌ای این شهر شده است.
میثم حسین آبادی روز اظهار داشت: آسفالت معابر و لکه گیری، اصلاح جداول، خط کشی معابر، رنگ آمیزی جداول و جمع آوری نخاله های ساختمانی برخی از اقدامات انجام شده بوده است.
وی تصریح کرد: اجرای طرح‌های عمرانی و خدماتی در مناطق حاشیه شهر سبزوار در قالب طرح خدمت‌ علوی، مورد توجه شهرداری قرار گرفته است که این اقدام پس از محله “قدس” سبزوار، در محله صالح آباد به اجرا درآمده است.
حسین آبادی گفت: شهرداری با همراهی نمایندگان دستگاههای اجرایی مشکلات محلات حاشیه شهر را با رویکرد مسجدمحوری مورد توجه قرار داده است که در کنار بازدیدهای میدانی و ارتباط مستقیم با شهروندان برای توانمندسازی فیزیکی و کالبدی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی این محلات اقدام می شود.
شهردار سبزوار گفت: طرح خدمت‌ علوی هر هفته در مناطق هدف با رویکرد فوریت های خدمات شهری شهرداری برگزار می شود و پس از احصای مشکلات هر محله به مدت یک هفته ۶۰ نیرو از سازمان های مختلف شهرداری در کنار برخی فعالیت های خدماتی و عمرانی، دوره های آموزشی ایمنی و آتش نشانی و نشست های جهاد تبیین را برگزار می کنند.
هم اینک محلات شرق عیدگاه، نیروگاه، کلاته سیفر، قلعه نو، شرق صالح آباد و محله‌های اسلام آباد، جعفرآباد و زرگرها در ردیف سکونتگاه‌های غیر رسمی و مناطق حاشیه نشین شهر سبزوار قرار دارند.
بنا بر آمار اعلام شده، سبزوار پس از کلانشهر مشهد رتبه دوم حاشیه نشینی خراسان رضوی را دارد و حدود یک چهارم از جمعیت حدود ۲۵۰ هزار نفری و ۵۲۰ هکتار از مجموع سه هزار و ۴۰۰ هکتار گستره این شهر درگیر معضل حاشیه نشینی است.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

منبع:ایرنا

انتهای پیام://

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *