۲۰‌هزار نفر، حافظ امنیت انتخابات فردا در استان

  • ۲۷ روز قبل
  • 0

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خراسان‌رضوی خبر داد

کمتر از ۲۴‌ساعت تا برگزاری چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری باقی مانده است و در این ساعت‌های پایانی همه ارکان ستاد انتخابات استان و شهرستان مشهد در حال تلاش‌اند تا این انتخابات زودهنگام با مشارکت بالا و در امنیت کامل برگزار شود. وظیفه تأمین‌امنیت انتخابات روز جمعه در مشهد و استان نیز به عهده ۲۰‌هزار نیروی امنیتی از فراجا و بسیج است. معاون امنیتی و انتظامی استانداری در برنامه استودیو انتخابات با تأکید بر اینکه تا امروز مشکل امنیتی اساسی و خاصی نداشتیم، گفت: با‌توجه‌به بیانات رهبر‌معظم‌انقلاب، چهار رکن مهم انتخابات رقابت، سلامت، مشارکت و امنیت است که تمهیدات امنیتی لازم برای انتخابات روز جمعه پیش‌بینی شده است و ارکان اطلاعاتی و امنیتی در استان توجیه شده و به وظایف خو مشرف‌اند.

اتخاذ پیش‌بینی‌های امنیتی برای سلامت انتخابات
محمد زهدی ادامه داد: تمهیدات لازم برای مقابله با تهدیدهای امنیتی اتخاذ شده است و ۲۰‌هزار نفر نیروی امنیتی در سه لایه مراقبت و حفاظت از صندوق‌ها، نظم عمومی و حفاظت فیزیکی، به ما کمک خواهند کرد و این نیروها از نیرو‌های فراجا و بسیج هستند.
وی با اشاره به پیش‌بینی‌های امنیتی برای حفاظت از زیرساخت‌های برگزاری انتخابات افزود: برای حفاظت از زیرساخت‌هایی مثل برق و فیبر نوری که با انتخابات مرتبط است، پیش‌بینی‌های لازم انجام شده است. در‌صورت ضرورت، از برق اضطراری استفاده می‌شود تا هیچ اختلالی در امنیت انتخابات به‌وجود نیاید.

۱۵‌تیر، زمان انتخابات احتمالی دور دوم
مسئول کمیته امنیتی ستاد انتخابات استان تأکید کرد: ۳۴‌فرماندار شهرستان‌های استان کاملا توجیه شده‌اند و موضوعات امنیتی هم رصد شده است. تا امروز در استان هیچ مشکل امنیتی‌ای نداشته‌ایم و آماده برگزاری یک انتخابات پرشور هستیم. برای همه استان، اطلس امنیتی پیش‌بینی شده و شرایط امنیتی هر شهرستان مشخص است و بنابر آن، اقدامات اطلاعاتی و امنیتی صورت گرفته است.
زهدی ادامه داد: بنابر قانون ابلاغ‌شده، انجام رأی‌گیری در فضای روباز و مکان کنترل‌ناپذیر ممنوع است و اگر انتخابات به دور دوم برسد، ۱۵‌تیر‌۱۴۰۳ شاهد برگزاری دوباره انتخابات خواهیم بود که از همین امروز، تدابیر لازم را اندیشیده‌ایم و آمادگی کامل داریم.

منبع : شهرآرا

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه